W niedzielę, 23 lutego o godz. 12.00 w naszej Kolegiacie miała miejsce niezwykła uroczystość erygowania miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O. Lucjusz Wójtowicz OFM (asystent okręgu sosnowieckiego regionu Katowickiego FZŚ) odczytał dekret erygujący FZŚ i wręczył go Ks. Prałatowi Eugeniuszowi Cebulskiemu, który wyraził ogromną radość, że i w naszej Parafii działają świeccy franciszkanie, dający świadectwo życia zasadami św. Franciszka we współczesnym świecie.

Nasza wspólnota parafialna 27 stycznia wybrała się na tradycyjne Jasełka do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Ponad 150 aktorów amatorów ukazało piękno i przesłanie Świąt Bożego Narodzenia.

Przy okazji Orszaku Trzech Króli Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, w ramach tegorocznej Kolędy, odwiedził wszystkich Księży pracujących w naszej Parafii z Ks. Prałatem Eugeniuszem Cebulskim na czele. Ks. Biskup poświecił kapłańskie mieszkania, pobłogosławił Duszpasterzom, a następnie krótko porozmawiał z mieszkańcami Plebanii.

Już po raz drugi na Orszaku Trzech Króli w naszej Jaworznickiej Kolegiacie nie zabrakło Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, którego na Mszy św. o godz. 12.00 powitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i wprowadził w atmosferę tej wspaniałej uroczystości. Na Mszy św. zgromadziły się grupy parafialne i bardzo liczni parafianie i mieszkańcy Jaworzna.

W niedzielę, 5 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 w sali ks. Kowalczyka dzieci i młodzież ze Scholi i LSO przedstawiła nowoczesne jasełka, ale jakże wymowne w swej treści. Po krótkim przedstawieniu odbył się koncert kolęd, w którym uczestniczyła cała widownia zgromadzona na tegorocznych jasełkach.

W pierwszą niedzielę stycznia Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski rozpoczął Koronką do Bożego Miłosierdzia spotkanie opłatkowe dla wszystkich Kół Żywego Różańca przy naszej Kolegiacie. Ks. Proboszcz złożył wszystkim siostrom i braciom różańcowym noworoczne życzenia, a potem każdy z każdym połamał się opłatkiem. Nie zabrakło również radosnego śpiewu naszych polskich kolęd.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452