Święto Niepodległości '2019

Każda rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do modlitwy za naszą ukochaną Ojczyznę. Dlatego w naszej Kolegiacie 11 listopada na Mszy św. o godz. 9.00 się zgromadziły władze miasta, parlamentarzyści, samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich, delegacje zakładów pracy, młodzież szkolna, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Jaworzna.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na naszych cmentarzach

Tradycyjnie, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował Msze święte w intencji zmarłych oraz przewodniczył procesji na dwóch cmentarzach: Wilkoszyńskim i Pechnickim. Natomiast 2 listopada, w Dzień Zaduszny, Ks. Mariusz Karaś – Kanclerz Kurii  Sosnowieckiej odprawił w naszej Kolegiacie Eucharystię w intencji wszystkich wiernych zmarłych, a potem przewodniczył procesji, która wyruszyła na cmentarz Ciężkowicki.

Duszpasterz Kolegiaty Franciszkaninem

W niedzielę, 27 października, o godz. 12.00 wyjątkowo na jednej Mszy św. zgromadziła wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) i Domowego Kościoła (DK). Na początku Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przywitał o. Lucjusza Wójtowicza OFM - Asystenta Duchowego FZŚ i s. Helenę Gniozdorz - siostrę okręgową Wspólnoty FZŚ i wyjaśnił, że powodem ich obecności jest przyjęcie przez ks. Zbyszka profesji we Franciszkańskim Zakonie Świeckich.

NSZZ Solidarność modli się o kanonizację swego Patrona

W niedzielę, 20 października, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował uroczystą Eucharystię w intencji rychłej kanonizacji bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz o Boże błogosławieństwo za Jego wstawiennictwem dla NSZZ Solidarność. We Mszy św. uczestniczyły władze miasta Jaworzna z Panem Prezydentem Pawłem Silbertem na czele, przedstawiciele Rady Miejskiej, Terenowa Sekcja NSZZ Solidarność Miasta Jaworzna, poczty sztandarowe i mieszkańcy Jaworzna.

Srebrny Jubileusz Dominków Bis

Już 25 lat istnieje w naszej Parafii wspólnota Wiara i Światło Dominki Bis, która gromadzi osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz przyjaciół. Z okazji srebrnego jubileuszu członkowie wspólnoty i zaproszeni goście zgromadzili się w sobotę, 12 października, na uroczystej Mszy św,którą sprawował Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulskiego oraz kilkunastu dawnych kapelanów Dominków Bis. Ks. Proboszcz w imieniu obecnego Kapelana Ks. Waldemara powitał wszystkich zgromadzonych na Eucharystii.

Procesja Różańcowa

Jak co roku, 7 października, obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej racji nabożeństwo różańcowe rozpoczęło się tradycyjnie procesją do pięciu ołtarzy, które obrazowały tajemnice radosne różańca świętego. Procesji przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a pozostali Duszpasterze odczytywali przy każdym ołtarzu Ewangelię i odmawiali dziesiątek różańca.

Friday the 15th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©