Warto przeczytać i wziąć sobie do serca!

Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa.

Wyznanie wiary w Boga i Jego Opatrzność nad światem ma wielkie znaczenie dla ludzkiego życia. Przypomina, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, że jest On Władcą wszechświata i Panem ludzkiego losu. Bóg nie pozostawia dzieła stworzenia samemu sobie, ale troszczy się o dobro duchowe każdego człowieka. Wiara w Opatrzność Bożą może być jednak wystawiona na próbę w obliczu zła i cierpienia, zwłaszcza o wymiarze tak globalnym, jak pandemia spowodowana przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Nabożeństwa z Jasnej Góry

W związku ze stanem epidemii i ograniczoną możliwością uczestnictwa we Mszach św. na naszej stronie można oglądać transmisje i retransmisje Mszy św. i Apeli z Jasnej Góry oraz codziennego czytania Ewangelii. Wystarczy otworzyć zakładkę "Galerie", a potem kliknąć w "Msze św. z Jasnej Góry" i łączyć się duchowo z najsłynniejszym polskim sanktuarium. 

UWAGA! BARDZO WAŻNE!

ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMII KORONAWIRUSA W POLSCE, PODCZAS MSZY ŚWIĘTYCH, POGRZEBU I SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO 5 OSÓB!

DOLNY KOŚCIÓŁ OTWARTY JEST CAŁY DZIEŃ DO PRYWATNEJ MODLITWY!

Kancelaria Parafialna będzie czynna codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 9.00 do 10.00.

Dzwony i Anioł Pański w intencji ustania pandemii

Odpowiadając na Apel Ojca Świętego Franciszka, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego i naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, w naszej Kolegiacie zabiły dzwony, a Duszpasterze Kolegiaty z Ks. Prałatem Eugeniuszem Cebulskim na czele odmówili Anioł Pański, tajemnice bolesne różańca świętego w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Na koniec odśpiewali suplikacje.

Jubileuszowa niespodzianka

22 marca 1970 roku Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II. Od wielu tygodni do uroczystości jubileuszowych przygotowywali się Duszpasterze Kolegiaty wraz ze swymi wspólnotami. Niestety, ze względu na stan epidemii w Polsce wiele punktów uroczystości została odwołana. Najważniejsze jednak było to, by modlić się i sprawować Eucharystię w intencji Czcigodnego Jubilata, choć w bardzo zawężonym gronie.

List Biskupa Sosnowieckiego odnośnie do zagrożenia koronawirusem

Umiłowani Diecezjanie! Żyjemy w czasach, które potrzebują pokoju i nadziei. W dzisiejszym drugim czytaniu liturgii Słowa Bożego, św. Paweł Apostoł mówi: zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. I dodaje: A nadzieja zwieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany. W tym niespokojnym czasie, w obliczu bezsilności najmądrzejszych tego świata, w Panu Bogu pokładamy całą naszą nadzieję. W Nim i przez Niego szukamy pokoju, wierząc w zapewnienie św. Pawła, że Bóg okazuje nam swoją miłość, właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami.

Sunday the 5th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©