Msza imieninowa ks. Zbyszka

Tradycyjnie, jak co roku 17 marca to dzień imienin Ks. Zbigniewa. To właśnie w tym dniu na Mszy Św. o godz. 10:30 Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz z Duszpasterzami Kolegiaty modlili się w intencji Solenizanta. Ks. Proboszcz na początku Mszy Św. przybliżył sylwetki Patronów: św. Zbigniewa, opata i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Mówiąc o nich, starał się dopasowywać wszelkie ich cechy osobowości do ks. Zbyszka. Można rzec, że wszystkie pasowały idealnie.

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela '2019

Bardzo serdecznie zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 20 do 27 czerwca 2019 r. Zapewniamy wiele wrażeń duchowych i wzrokowych. Ponizej prezentujemy program pielgrzymki i świadczenia z nią związane.

Ks. Adrian świętuje swoje imieniny

Jak co roku, 5 marca, Ks. Adrian obchodzi swoje imieniny. W sam dzień imienin na Mszy św. wieczornej zgromadzili się Duszpasterze Kolegiaty z Ks. Prałatem Eugeniuszem Cebulskim na czele, by modlić się w intencji Solenizanta. Ks. Proboszcz we wprowadzeniu do Mszy św. przedstawił sylwetki świętych noszących imię Adrian i polecił Ks. Solenizanta ich wstawiennictwu oraz złożył mu serdeczne życzenia.

Światowy Dzień Chorego '2019

11 lutego w dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. (...) W naszej Kolegiacie obchody rozpoczęły Mszą św. o godz. 16:00, której przewodniczył  ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz Więckowicz – kapelan jaworznickiego hospicjum.  Słowa wstępu  do liturgii skierowała p. Marii Bryły – dyrektor  im. Brata Alberta w Jaworznie.  Podczas Mszy chorzy przyjęli sakrament  namaszczenia. Po zakończeniu Eucharystii odbyła się kwesta na rzecz jaworznickiego hospicjum, do której przyczynili się wolontariusze.

BETLEJEM w naszej Kolegiacie

W niedzielę, 03 lutego, gościliśmy w naszej Kolegiacie wspólnotę „Betlejem” z Jaworzna z ks. Mirosławem Toszą na czele. Jak czytamy na stronie internetowej tego Stowarzyszenia, „Betlejem tworzą mieszkańcy domu przy ul. Długiej 16 w Jaworznie, ich Przyjaciele i Wolontariusze. Wielu z nich ma za sobą bolesne doświadczenie bezdomności, uzależnienia, rozbitego małżeństwa, utraty wolności i odrzucenia. Chcemy we wspólnocie nawzajem się wspierać, by odzyskać nadzieję, odnaleźć cel i sens życia”. Na wszystkich Mszach św. ks. Mirosław głosił Słowo Boże, opowiadając również o działalności Stowarzyszenia. Dzięki życzliwości Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego ofiary składane na tace zostały przeznaczone na utrzymanie wspólnoty „Betlejem”.

Spotkanie Opłatkowe KŻR '2019

Siostry i Bracia Różańcowi co miesiąc spotykają się na nabożeństwie związanym ze zmianą tajemnic różańcowych. W styczniu to spotkanie jest wyjątkowe. I tak było i w tym roku. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie razem z opiekunem KŻR - Ks. Zbyszkiem w sali Ks. Kowalczyka rozpoczął spotkanie opłatkowe.

Saturday the 23rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©