Pielgrzymka do Dębowca, Dukli i Starej Wsi

Bractwo Różańcowe po raz kolejny zorganizowało Pielgrzymkę autokarową, tym razem do Dębowca, Dukli i Starej Wsi. Pielgrzymi już po godz. 8 przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, gdzie Siostra zakonna z wielkim zaangażowaniem i oddaniem przedstawiła historię tego cudownego miejsca. Tuż po zwiedzaniu miała miejsce Msza święta sprawowana przez Księży Saletynów, Ks. Roberta i ks. Zbyszka – opiekuna grupy.

Msza św. dziękczynna w intencji Ks. Kacpra

Ks. Kacper Górski dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza z dnia 12 czerwca 2019 roku został skierowany na studia licencjackie z zakresu teologii patrystycznej na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie. Mimo, że Ks. Kacper pracował tylko rok w naszej Parafii to zdobył sympatię u wielu małych i dużych Parafian, którzy zgromadzili się na Mszy św. dziękczynnej w piątek, 21 czerwca.

Boże Ciało w naszej Kolegiacie

Czwartek, 20 czerwca to dzień manifestacji naszej wiary i przynależności do Chrystusa Pana. Przeżywaliśmy bowiem Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Mszę św. o godz. 10.30 sprawował Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, po której wyruszyła Procesja Eucharystyczna na ulice naszej Parafii. W tym roku Procesja z Najświętszym Sakramentem podążała ulicami: Mickiewicza, Grunwaldzką, Sienkiewicza i przez Rynek.

Zakończenie roku formacyjnego i imieniny Ks. Pawła i Ks. Waldemara

Koniec roku szkolnego to również koniec roku formacyjnego 2018/2019. Z tej racji Kapłani Kolegiaty pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego sprawowali Eucharystię w intencji wszystkich członków grup działających w naszej Parafii. Ks. Proboszcz w czasie kazania zachęcił do refleksji, by odpowiedzieć w swoim sercu jakie każdy przyniósł owoce swojej pracy w poszczególnych grupach.

Nowi Ministranci '2019

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej na Mszy Św. o godz.12.00, pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego miało miejsce ustanowienie dziesięciu nowych ministrantów. Po kilku miesiącach przygotowania do grona ministrantów, zostali włączeni: Oskar Bączek, Bartłomiej Buk, Patryk Chrabąszcz, Adam Grzesik, Filip Kułaga, Antoni Podgurski, Kamil Sobieniowski, Jacek Szot, Jan Tyl i Grzegorz Wieniewski.

Relikwie św. Jana Pawła II

W sobotę 15 czerwca na Mszy św. o godz. 18.30 nasza Kolegiata gościła znakomitego Gościa: Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego, Sekretarza Papieża Polaka, świadka jego świętego życia. Po uroczystym wejściu Ks. Arcybiskup przekazał naszej Parafii na ręce Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego Relikwie I stopnia św. Jana Pawła II.

Saturday the 20th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©