Zapraszamy na Uroczystość Odpustową ku czci św. Katarzyny

W przyszłą niedzielę, 25 listopada w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Stanisław Pyla – proboszcz Parafii św. Barbary w Jaworznie. Pamiętajmy również, że dzień odpustu parafialnego jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Należy w tym celu oczyścić swe serce w sakramencie spowiedzi św., a następnie w niedzielę (w dzień odpustu parafialnego) przystąpić do Komunii świętej, odmówić modlitwy: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz zachować wolność od jakiegokolwiek grzechu. Chciejmy głęboko duchowo przeżyć ten czas łaski dany nam przez Boga.

100 lat VICTORII Jaworzno!

Dokładnie 18 listopada 1918 roku powołano Towarzystwo Sportowe Victoria Jaworzno, pierwszy klub sportowy w Jaworznie, a jak się później okazało największy w całym powiecie chrzanowskim w okresie przedwojennym (II RP). Z tej okazji, 18 listopada o godz. 10.30, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przewodniczył Mszy św. w intencji Klubu Sportowego Victoria Jaworzno, pamiętając o Osobach go tworzących na przestrzeni równo stu lat.

OPŁATKI '2018

Tradycyjnie, jak co roku, od 15 listopada, pan Organista Wojciech Gawlas wraz z lektorami rozprowadza na terenie naszej parafii opłatki na stół wigilijny. Niech godne przyjęcie pana Organisty będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego całoroczną pracę.

Nasza Schola w Sosnowcu

10 listopada nasza schola parafialna miała okazję zaprezentować się na Diecezjalnej Akademii Rodziny, która miała swoje ostatnie w tym roku spotkanie w auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Po prelegencie schola śpiewem i recytacją porwała przybyłych gości w program religijno - patriotyczny, ponieważ w tym roku obchodzimy 100 lecie odzyskania niepodległości.

Świętowanie 100-lecia Niepodległości w Jaworznie

100 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska znowu mogła cieszyć się wolnością i ponowną obecnością na mapach całego świata. To niezwykła okazja, by podziękować Dobremu Bogu za dar wolności oraz za to, że podczas zaborów nigdy nie zapomniał o naszej Ojczyźnie. Najlepszym dziękczynieniem jest Eucharystia, dlatego nasze świętowanie 100-lecia Niepodległości rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. o godz. 9.00, której przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski w otoczeniu pocztów sztandarowych miasta Jaworzna, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, zakładów pracy i szkół.

Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny!

W niedzielę, 11 listopada przeżywać będziemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz miasta i pocztów sztandarowych różnych instytucji. Serdecznie zapraszamy na tę niezwykle uroczystą Mszę Świętą wszystkich mieszkańców Jaworzna.

Wednesday the 21st. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©