Pielgrzymka do Lourdes (23.06-04.07) - wolne miejsca!

Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes i do miejsc kultu w Czechach, Francji, Hiszpanii i Włoch. Przewidziany jest również wypoczynek całodniowy nad morzem. Organizatorem jest Biuro Pielgrzymkowe Traveller z Chrzanowa (ul. Sienkiewicza 11, www.traveller-it.pl). Zapisy i bliższe informacje u ks. Zbigniewa (nr tel.: 665 914 797). Prosimy o jak najszybsze decydowanie się. WARTO!

Zapraszamy na Uroczystość Odpustową ku czci św. Wojciecha

W poniedziałek, 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Świętego Wojciecha – patrona naszej parafii, głównego patrona Polski. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00. O godz. 15.00 Msza św. na cmentarzu Pechnickim. Natomiast uroczystą sumę odpustową o godz. 18.30 odprawi Ks. Michał Borda – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej. Zapraszamy wszystkich Parafian i gości na uroczystości odpustowe!

Duchowa Adopcja w Kolegiacie

W tym roku, ze względu na Wielki Tydzień, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodziliśmy w poniedziałek po Oktawie Wielkanocy. Jak każdego roku na Mszy św. wieczornej Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przyjął przyrzeczenia od osób, które włączyły się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Do 25 grudnia będą się one modlić o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga – Dawcę Życia.

Akcja Dominków Bis '2018

Od 24 lat istnieje w naszej Parafii wspólnota "Wiara i Światło" -  Dominki Bis. Spotykaają się raz w miesiącu (w drugą sobotę miesiąca) w dużej Sali teatralnej  w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie. Ta wspólnota liczy około 50 osób. Uczestniczyli  w  31 obozach. Aby zebrać fundusze na kolejny obóz przeprowadzili w Niedzielę Miłosierdzia specjalną akcję: po każdej Mszy św. rozdawali upominki i gazetkę "Św. Wojciech" im poświęconą.

Ciemnica i Grób Pański w naszej Kolegiacie

Nie jest tajemnicą, że w naszej Kolegiacie piękne dekoracje są dziełem siostry Danuty. Również i w tym roku nasza siostra nie zawiodła. Mogliśmy podziwiać Ciemnicę, w której spojrzenie Pana Jezusa nikogo nie pozostawało obojętnym i niejako zmuszało do refleksji i modlitwy. Grób Pański także zachwycał skromnością i bogactwem teologicznych treści.

Rezurekcja '2018

Tuż o świcie Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz z Duszpasterzami Kolegiaty przybyli do grobu Pana Jezusa, by ogłosić, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Mimo deszczu wyruszyła radosna Precesja Rezurekcyjna wokół naszej świątyni. Ks. Proboszcz w homilii podkreślił znaczenie tajemnicy zmartwychwstania i sakramentów świętych, które otrzymaliśmy od Zmartwychwstałego Pana.

Tuesday the 24th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©