10 lat kapłaństwa

Dnia 26 czerwca o godzinie 18:30 w naszej Kolegiacie odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za 10 lat kapłaństwa księży z naszej diecezji, której przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Bp Ordynariusz dziękował za ich posługę. Powiedział m.in.: "Gdy zanosicie modły do Boga, otwierają się niebiosa i nad lud wierny spływają łaski. Możecie być wdzięczni Panu Bogu, że wybrał was, a nie kolegę, który wydawałby się lepszy do tego, aby być pośrednikiem pomiędzy Bogiem, a ludem".

Imieniny Ks. Piotra i Ks. Pawła

W piątek, 22 czerwca, ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie na zakończenie pracy formacyjnej w grupach działających w naszej parafii. W czasie Mszy św. modliliśmy się również w intencji Solenizantów: Ks. Piotra i Ks. Pawła. Ks. Proboszcz na zakończenie Mszy św. podziękował Kapłanom i członkom wspólnot parafialnych oraz złożył naszym Solenizantom imieninowe życzenia.

Pielgrzymka do Lichenia

W dniach 09 i 10 czerwca nasi Parafianie, a wśród nich siostry i bracia z Bractwa Różańcowego, pielgrzymowali do Lichenia. W pierwszym dniu odwiedzili Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich oraz jej dom rodzinny w Głogowcu. W godzinach popołudniowych uczestniczyli we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, a potem w Drodze Krzyżowej na Golgocie.

Szczawnica '2018 (+nowe zdjęcia)

09 czerwca b.r. odbyła się wycieczka do Szczawnicy, w której brali udział ministranci, lektorzy i scholka w raz z Ks. Piotrem. Autobusem udaliśmy się Jaworek skąd przeszliśmy pieszo Wąwozem Homole do Szałasu Bukowinki, a następnie zeszliśmy wzdłuż trasy narciarskiej. Po zejściu przejechaliśmy do Szczawnicy, gdzie był czas na posiłek.

Nowi Lektorzy i Ministranci

"Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. (...) Ministrant zajmuje uprzywilejowane miejsce podczas nabożeństw liturgicznych. Kto służy do Mszy św., występuje publicznie we wspólnocie. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym. (...) Podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi «pomocnikami proboszcza». Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana.

Powróćmy jeszcze raz!

Uroczystość Bożego Ciała jest jedną z najważniejszych uroczystości w Kościele Katolickim. Dlatego warto, a nawet trzeba do niej często wracać. Możemy to uczynić na różne sposoby. Jednym z nich jest fotografia. Popatrzmy na Procesję Bożego Ciała w naszej Parafii z perspektywy Pana Aleksandra Tura, który dzięki swej życzliwości udostępnił nam zdjęcia własnego autorstwa.

Tuesday the 17th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©