W związku ze stanem epidemii i ograniczoną możliwością uczestnictwa we Mszach św. na naszej stronie można oglądać transmisje i retransmisje Mszy św. i Apeli z Jasnej Góry oraz codziennego czytania Ewangelii. Wystarczy otworzyć zakładkę "Galerie", a potem kliknąć w "Msze św. z Jasnej Góry" i łączyć się duchowo z najsłynniejszym polskim sanktuarium. 

Odpowiadając na Apel Ojca Świętego Franciszka, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego i naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, w naszej Kolegiacie zabiły dzwony, a Duszpasterze Kolegiaty z Ks. Prałatem Eugeniuszem Cebulskim na czele odmówili Anioł Pański, tajemnice bolesne różańca świętego w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Na koniec odśpiewali suplikacje.

22 marca 1970 roku Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II. Od wielu tygodni do uroczystości jubileuszowych przygotowywali się Duszpasterze Kolegiaty wraz ze swymi wspólnotami. Niestety, ze względu na stan epidemii w Polsce wiele punktów uroczystości została odwołana. Najważniejsze jednak było to, by modlić się i sprawować Eucharystię w intencji Czcigodnego Jubilata, choć w bardzo zawężonym gronie.

Umiłowani Diecezjanie! Żyjemy w czasach, które potrzebują pokoju i nadziei. W dzisiejszym drugim czytaniu liturgii Słowa Bożego, św. Paweł Apostoł mówi: zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. I dodaje: A nadzieja zwieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany. W tym niespokojnym czasie, w obliczu bezsilności najmądrzejszych tego świata, w Panu Bogu pokładamy całą naszą nadzieję. W Nim i przez Niego szukamy pokoju, wierząc w zapewnienie św. Pawła, że Bóg okazuje nam swoją miłość, właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami.

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

W czwartek, 5 marca, swoje imieniny obchodził Ks. Adrian. W tym dniu na wieczornej Mszy św. zgromadzili się Duszpasterze Kolegiaty z Ks. Prałatem Eugeniuszem Cebulskim na czele, aby modlić się w intencji Czcigodnego Solenizanta. Przed błogosławieństwem Ks. Proboszcz złożył życzenia ks. Adrianowi, a po błogosławieństwie uczynili to samo przedstawiciele grup parafialnych, którymi opiekuje się Ks. Solenizant.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452