Dzięki uprzejmości Kierownictwa sklepu "Lidl" młodzież z I LO w Jaworznie, działająca w Szkolnym Kole Caritas, zbierała przez dwa dni (7 i 8 grudnia) produkty spożywcze z długą datą ważności, aby wesprzeć najuboższych w nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

1. Przeżywamy dzisiaj drugą Niedzielę Adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na ten cel.

2. Przez cały Adwent Msze święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny będą sprawowane codziennie o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

Tradycyjnie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcił medaliki dla dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie. Dzieci te przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej pod czujnym okiem siostry Anny. Po poświęceniu Ks. Proboszcz poprosił Rodziców, by swoim pociechom założyli medaliki z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny, które są tarczą w walce ze złem i przypominają nam o ciągłej obecności Maryi w naszym życiu.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała". Na ten apel Maryi również w tym roku odpowiedzieli wierni nie tylko z naszej Parafii, którzy zgromadzili się w dolnym kościele, wypełniając go po brzegi. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski punktualnie rozpoczął Godzinę łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

We wtorek, 4 grudnia w liturgii Kościoła wspominaliśmy św. Barbarę - Patronkę Górników. Z tej racji o godz. 9.00 Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował Mszę św. w cechowni szybu Piłsudski, w czasie której modlił się w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin. Ks. Proboszcz w swoim kazaniu m.in. podkreślił jak trudna i niebezpieczna jest praca każdego górnika oraz złożył życzenia wszystkim górnikom: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Barbary.