Totus Tuus – cały Twój Maryjo! To hasło tegorocznej, XVI Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę, które odbyło się w czerwcu. Pielgrzymka była dziękczynieniem za życie, pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W tej pielgrzymce uczestniczyły również dzieci z naszej kolegiaty. 28 września spotkaliśmy się po raz drugi, tym razem w Katowicach, w kaplicy Św. Barbary. Gościem honorowym była Madzia Buczek - założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Parafia Matki Bożej Anielskiej na Dąbrowie Narodowej zorganizowała po raz pierwszy po dłuższej przerwie Przegląd Piosenki Religijnej „Sacrosong". Tym samym jest to nawiązanie do konkursów piosenki jakie miały miejsce w tej jaworznickiej parafii w latach osiemdziesiątych. Tegoroczna edycja przeglądu odbyła się 20 września. Wśród występujących zespołów nie zabrakło również naszej parafialnej scholii, a wśród solistów do konkursu została zgłoszona Nikola Jurkowska.

W Konstytucji o Liturgii Soboru Watykańskiego II w rozdziale Prawodawstwo Muzyki Liturgicznej jest napisane: „Czynność liturgiczna przybiera godniejszą postać, gdy służba Boża odbywa się uroczyście ze śpiewem”. Nieodzowny elementem towarzyszącym śpiewu wiernych w kościele są organy. Po prawie półrocznej przerwie i generalnym remoncie wykonanym przez firmę organmistrzowską pana Sławomira Piotrowskiego z Krakowa, w naszej jaworznickiej Kolegiacie zostaje oddany do użytku instrument: 16-głosowe organy „Opus 312” niemieckiej firmy „Rieger”. Poświęcenie odnowionych organów odbędzie się w niedzielę 28 września na Mszy św. o godz. 16.00.

20 września miała miejsce I Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięli w niej udział także pątnicy z naszej parafii - w sumie 50 osób.

Dzieci i młodzież, rodzice, dziadkowie i katecheci licznie zgromadzili się w naszej kolegiacie, by uczcić św. Stanisława Kostkę.

W dniu 10.09.2014 r. o godz. 10.00 w Galerii „Ex Libris" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie przy ul. Rynek Główny 17 odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych VI edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów 2014 – Rok Oskara Kolberga", organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452