O godz. 9.00 modliliśmy się za naszą Ojczyznę, dziękując Bogu za dar Jej niepodległości. W uroczystościach udział wzięli władze miasta z prezydentem - Pawłem Silbertem, przedstawiciele Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, radni Rady Miejskiej w Jaworznie, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna i mieszkańcy Jaworzna. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta Tauron-Wydobycie S.A. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości niepodległościowych.

W dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 organizowany jest wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych. W tym roku odbywać się one będą w Pradze. Jest to doskonała okazja do wspólnej modlitwy, poznania wielu młodych ludzi, a także zwiedzenia stolicy, która znajduje się w samym centrum Europy.

Przywykliśmy do tego, żeby narzekać na młodzież. Mawiamy: "za naszych czasów, to.." i wymieniamy przy okazji litanię grzechów dzisiejszych młodych. Może faktycznie zło jest bardziej krzykliwe i częściej obecne w mediach, ale przecież i dobro istnieje wokół nas. Młodzież z naszej parafii czynnie zaangażowała się w zbiórkę funduszy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która odbyła się w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Tradycyjnie, 1 listopada - w liturgiczną Uroczystość Wszystkich Świętych, sprawowana była Eucharystia na cmentarzu parafialnym na Pechniku, a po niej odbyła się procesja różańcowa, podczas której modliliśmy się za zmarłych wspominanych w wypominkach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości.

Przedstawiamy drugą część poezji pani Alicji Dudek. Ufamy, że dopomoże ona w skupieniu i zadumie przeżyć te najbliższe dni.

Spłonął dach zabytkowej katedry Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Ogień zauważono po północy 29 października. Mimo natychmiastowej akcji, w której uczestniczyło 62 strażaków z 22 zastępów, dachu nie udało się uratować. Dogaszanie pożaru trwać będzie do godzin południowych.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452