W ubiegły piątek i sobotę ekspresyjny Ks. Kacper Górski prowadził Rekolekcje dla uczniów ze Szkół Podstawowych. Dzieci i młodzież z uwagą wsłuchiwała w ciekawe nauki o nieograniczonym Miłosierdziu Bożym, dzięki którym zrozumiała potrzebę ciągłego nawracania się. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Schola. Na zakończenie Rekolekcji Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i przedstawiciele uczniów podziękowali Ks. Rekolekcjoniście za wspaniałe prowadzenie duchowych ćwiczeń.

Pod hasłem „Kościół XXI wieku” odbyła się już po raz trzeci w Jaworznie Ekstremalna Droga Krzyżowa, która zapewne już na stałe wpisuje się w program Wielkiego Postu. Wieczorem, 12 kwietnia, wszyscy uczestnicy EDK zgromadzili się w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie na Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, witając Ks. Biskupa i wszystkich Pątników, wyraził radość, że ponownie w naszej Parafii znaleźli się wierni, którzy zapragnęli wyruszyć śladami Pana Jezusa dźwigającego krzyż.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Paweł Rozpiątkowski – Ekonom Diecezji Sosnowieckiej. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej i w gablotach ogłoszeniowych.

Intencje Mszy św. na najbliższy Wielki Tydzień:

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

2. Dzisiaj o godz. 16.50 przed nabożeństwem Gorzkich Żali zmiana tajemnic różańcowych.

Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień: