Cieszyńskie Jasełka

Nasza wspólnota parafialna 27 stycznia wybrała się na tradycyjne Jasełka do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Ponad 150 aktorów amatorów ukazało piękno i przesłanie Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Biskup z wizytą duszpasterską u Kapłanów z Kolegiaty

Przy okazji Orszaku Trzech Króli Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, w ramach tegorocznej Kolędy, odwiedził wszystkich Księży pracujących w naszej Parafii z Ks. Prałatem Eugeniuszem Cebulskim na czele. Ks. Biskup poświecił kapłańskie mieszkania, pobłogosławił Duszpasterzom, a następnie krótko porozmawiał z mieszkańcami Plebanii.

Orszak Trzech Króli '2020

Już po raz drugi na Orszaku Trzech Króli w naszej Jaworznickiej Kolegiacie nie zabrakło Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, którego na Mszy św. o godz. 12.00 powitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i wprowadził w atmosferę tej wspaniałej uroczystości. Na Mszy św. zgromadziły się grupy parafialne i bardzo liczni parafianie i mieszkańcy Jaworzna.

Jasełka '2020

W niedzielę, 5 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 w sali ks. Kowalczyka dzieci i młodzież ze Scholi i LSO przedstawiła nowoczesne jasełka, ale jakże wymowne w swej treści. Po krótkim przedstawieniu odbył się koncert kolęd, w którym uczestniczyła cała widownia zgromadzona na tegorocznych jasełkach.

Spotkanie opłatkowe KŻR '2020

W pierwszą niedzielę stycznia Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski rozpoczął Koronką do Bożego Miłosierdzia spotkanie opłatkowe dla wszystkich Kół Żywego Różańca przy naszej Kolegiacie. Ks. Proboszcz złożył wszystkim siostrom i braciom różańcowym noworoczne życzenia, a potem każdy z każdym połamał się opłatkiem. Nie zabrakło również radosnego śpiewu naszych polskich kolęd.

Na przełomie roku 2019 i 2020

W ostatnim dniu 2019 roku Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz z Duszpasterzami Kolegiaty sprawował Mszę św. dziękczynną za każdy dzień Starego Roku z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Parafian na Nowy 2020 Rok. W czasie kazanie Ks. Proboszcz przedstawił sprawozdanie z pracy duszpasterskiej za 2019 rok oraz wydatków jakie poniosła nasz Parafia w mijającym roku.

Jubileusze Małżeńskie '2019

Tradycją w naszej Kolegiacie są Jubileusze Małżeńskie. Każdego roku w święto Świętej Rodziny gromadzą się małżeństwa z wieloletnim stażem na Mszy św. o godz. 12.00. I tym razem było podobnie. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski modlił się w intencji Jubilatów w 20, 25, 30, 35, 40, 50, 55 i 60 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Imieniny Ks. Prałata '2019

30 grudnia, jak co roku, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski obchodził swoje imieniny. Z tej racji w niedzielę, 29 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.30 zgromadzili się wszyscy Duszpasterze Kolegiaty, by sprawować uroczystą Eucharystię w intencji Czcigodnego Solenizanta. Po Mszy św. Kapłani, Siostry Służebniczki, przedstawiciele grup parafialnych oraz NSZZ Solidarność złożyli Ks. Proboszczowi płynące prosto z serca imieninowe życzenia.

Szopka'2019

Zapraszamy do podziwiania naszej tegorocznej Szopki, której autorką jest oczywiście s. Danuta. Bardzo gorąco dziękujemy za wykonanie niezwykłej Szopki z motywami Eucharystii s. Danucie i jej pomocnikom, a są to: Jerzy Zagórski, Tadeusz Kulig, Stanisław Pacut, Jerzy Byrczek, Stanisław Makarowski, Jerzy Sawicki i Patryk Ptasińki. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

Pasterka '2019

Tradycyjnie o północy rozpoczęła się Pasterka sprawowana przez Duszpasterzy Kolegiaty pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego, który uroczyście wniósł Dziecię Jezus, oznajmiając, że Chrystus nam się narodził.

Friday the 28th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©