Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia '2019

Już coraz bliżej święta... Najwyższy więc czas, aby zadbać o to co najważniejsze, a mianowicie o posprzątanie naszych serc w sakramencie pokuty i pojednania. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Dajmy jak najlepsze świadectwo Panu Jezusowi, że to ON jest najważniejszy, a nie porządki, zakupy, choinka, prezenty czy świecidełka... Oto plan spowiedzi w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia:

Adwentowy Dzień Wspólnoty ‘2019

8 grudnia br., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszej Kolegiacie odbył się Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło -Życie rejonu Jaworzno. Spotkanie rozpoczęło się w dolnym kościele o godz.11.00 od zawiązania wspólnoty. Po spotkaniu w grupach Rejonowy Moderator Ruchu Światło – Życie Ks. Tomasz Zaleśny wraz Rejonowym Moderatorem Domowego Kościoła Ks. Zbigniewem Słowikowski sprawowali Eucharystię w intencji wszystkich Oazowiczów.

Mikołajki '2019

Tradycyjnie, jak co roku06 grudnia w naszej Kolegiacie gościł św. Mikołaj, który przybył by obdarować najmłodszych, ale i również starszych Parafian zasłużonymi prezentami. Atmosfera była niesamowita. Przed przywitaniem św. Mikołaja odbywały się zabawy, w które zaangażowali się przede wszystkim najmłodsi. Przy akompaniamencie piosenek, ale i także choreografii, których inicjatorem był p. Wojciech, dzieci przywitały św. Mikołaja.

Odpust ku czcii św. Katarzyny w naszej Kolegiacie

W tym roku święto naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej przypadło w poniedziałek. Aby jeszcze bardziej uczcić naszą Świętą uroczysta suma odpustowa miała miejsce w niedzielę, 24 listopada o godz. 12.00, którą sprawował ks. Jarosław Kwiecień – proboszcz Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sosnowcu – Juliuszu. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski na początku liturgii przywitał odpustowego sumistę i kaznodzieję, wyrażając mu wdzięczność za przyjęcie zaproszenia oraz podkreślił bliskie relacje duszpasterskie z Ks. Jarosławem w Diecezji Sosnowieckiej.

Modlitwa za muzyków kościelnych

Wspomnienie św. Cecylii - Patronki muzyki kościelnej to okazja, by modlitwą ogarnąć tych, którzy w naszej Kolegiacie dbają o oprawę muzyczną liturgii, a są to: Pan Organista Ludwik Wisiorek, Pan Organista Wojciech Gawlas, Chór Parafialny oraz Schola dziecięco - młodzieżowa. Dlatego Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, 22 listopada br., sprawował w ich intencji uroczystą Eucharystię.

Alae Vocales na III miejscu!

W piątek, 22 listopada, nasza schola „Alae Vocales” wzięła udział w VI Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej Barka. Nasi wokaliści i instrumentaliści stanęli na wysokości zadania i zajęli 3 miejsce. Wróciliśmy z dumą i uśmiechem na ustach oraz pięknym pucharem.

ks. Adrian

Święto Niepodległości '2019

Każda rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do modlitwy za naszą ukochaną Ojczyznę. Dlatego w naszej Kolegiacie 11 listopada na Mszy św. o godz. 9.00 się zgromadziły władze miasta, parlamentarzyści, samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich, delegacje zakładów pracy, młodzież szkolna, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Jaworzna.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na naszych cmentarzach

Tradycyjnie, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował Msze święte w intencji zmarłych oraz przewodniczył procesji na dwóch cmentarzach: Wilkoszyńskim i Pechnickim. Natomiast 2 listopada, w Dzień Zaduszny, Ks. Mariusz Karaś – Kanclerz Kurii  Sosnowieckiej odprawił w naszej Kolegiacie Eucharystię w intencji wszystkich wiernych zmarłych, a potem przewodniczył procesji, która wyruszyła na cmentarz Ciężkowicki.

Duszpasterz Kolegiaty Franciszkaninem

W niedzielę, 27 października, o godz. 12.00 wyjątkowo na jednej Mszy św. zgromadziła wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) i Domowego Kościoła (DK). Na początku Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przywitał o. Lucjusza Wójtowicza OFM - Asystenta Duchowego FZŚ i s. Helenę Gniozdorz - siostrę okręgową Wspólnoty FZŚ i wyjaśnił, że powodem ich obecności jest przyjęcie przez ks. Zbyszka profesji we Franciszkańskim Zakonie Świeckich.

NSZZ Solidarność modli się o kanonizację swego Patrona

W niedzielę, 20 października, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował uroczystą Eucharystię w intencji rychłej kanonizacji bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz o Boże błogosławieństwo za Jego wstawiennictwem dla NSZZ Solidarność. We Mszy św. uczestniczyły władze miasta Jaworzna z Panem Prezydentem Pawłem Silbertem na czele, przedstawiciele Rady Miejskiej, Terenowa Sekcja NSZZ Solidarność Miasta Jaworzna, poczty sztandarowe i mieszkańcy Jaworzna.

Monday the 16th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©