Światowy Dzień Chorego '2019

11 lutego w dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. (...) W naszej Kolegiacie obchody rozpoczęły Mszą św. o godz. 16:00, której przewodniczył  ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz Więckowicz – kapelan jaworznickiego hospicjum.  Słowa wstępu  do liturgii skierowała p. Marii Bryły – dyrektor  im. Brata Alberta w Jaworznie.  Podczas Mszy chorzy przyjęli sakrament  namaszczenia. Po zakończeniu Eucharystii odbyła się kwesta na rzecz jaworznickiego hospicjum, do której przyczynili się wolontariusze.

BETLEJEM w naszej Kolegiacie

W niedzielę, 03 lutego, gościliśmy w naszej Kolegiacie wspólnotę „Betlejem” z Jaworzna z ks. Mirosławem Toszą na czele. Jak czytamy na stronie internetowej tego Stowarzyszenia, „Betlejem tworzą mieszkańcy domu przy ul. Długiej 16 w Jaworznie, ich Przyjaciele i Wolontariusze. Wielu z nich ma za sobą bolesne doświadczenie bezdomności, uzależnienia, rozbitego małżeństwa, utraty wolności i odrzucenia. Chcemy we wspólnocie nawzajem się wspierać, by odzyskać nadzieję, odnaleźć cel i sens życia”. Na wszystkich Mszach św. ks. Mirosław głosił Słowo Boże, opowiadając również o działalności Stowarzyszenia. Dzięki życzliwości Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego ofiary składane na tace zostały przeznaczone na utrzymanie wspólnoty „Betlejem”.

Spotkanie Opłatkowe KŻR '2019

Siostry i Bracia Różańcowi co miesiąc spotykają się na nabożeństwie związanym ze zmianą tajemnic różańcowych. W styczniu to spotkanie jest wyjątkowe. I tak było i w tym roku. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie razem z opiekunem KŻR - Ks. Zbyszkiem w sali Ks. Kowalczyka rozpoczął spotkanie opłatkowe.

Imieniny Ks. Kacpra

W sobotę, 12 stycznia, Duszpasterze Kolegiaty pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego sprawowali Mszę św. w intencji Ks. Kacpra, który nosi imię jednego z trzech Mędrców ze Wschodu. Po Komunii św. Ks. Solenizant przyjął życzenia od Ks. Proboszcza, a następnie od Liturgicznej Służby Ołtarza i wspólnot parafialnych, których jest opiekunem.

Ks. Biskup z kolędą u Duszpasterzy Kolegiaty

Bezpośrednio po Orszaku Trzech Króli Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak złożył wizytę duszpasterską na Plebani przy naszej Kolegiacie. Ks. Biskup odwiedził mieszkania Ks. Prałata i wszystkich Księży Wikariuszy oraz Pani Gospodyni. Modlił się i pobłogosławił wszystkich mieszkańców przy placu św. Jana 17 i 18.

Orszak Trzech Króli '2019

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w naszej Jaworznickiej Kolegiacie był wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycił nas Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 i wygłosił okolicznościowe kazanie. Oczywiście, jak zawsze, Czcigodnego Gościa powitał Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i wprowadził w atmosferę tej wspaniałej uroczystości. Na Mszy św. zgromadziły się władze miasta z Vice-Prezydent Panią Moniką Bryl na czele, przedstawiciele MCKiS, grupy parafialne, bardzo liczni parafianie i mieszkańcy Jaworzna.

Koncert Noworoczny '2019

Na Orkiestrę reprezentującą TAURON WYDOBYCIE S.A. zawsze można liczyć, nawet w czasie świąt Bożego Narodzenia. Uświetniła bowiem swoją obecnością zarówno Pasterkę, jak i Nowy Rok. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 12.00 dała krótki, ale piękny koncert przed plebanią naszej Parafii. Duszpasterze Kolegiaty wyrazili swoją wdzięczność, a Dyrygent złożył życzenia noworoczne wszystkim Kapłanom oraz życzenia imieninowe Ks. Prałatowi Eugeniuszowi Cebulskiemu.

Małżeńskie Jubileusze w naszej Kolegiacie

W Święto Świętej Rodziny o godz. 12.00 Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował Eucharystię w intencji dziewięciu małżeństw, które obchodziły 5, 50, 55 i 60 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Okolicznościowe kazanie wygłosił najmłodszy wikariusz Ks. Kacper. W czasie Mszy św. Małżonkowie odnowili przyrzeczenia i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Imieniny Ks. Prałata w naszej Kolegiacie

30 grudnia to dzień imienin Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego. Na Mszy św. o godz. 10.30 zgromadzili się Duszpasterze Kolegiaty, grupy parafialne i Parafianie, którzy modlili się w intencji Czcigodnego Solenizanta. Po Mszy św. Kapłani i przedstawiciele wspólnot złożyli Ks. Proboszczowi serdeczne życzenia.

Scholkowe kolędowanie

Nastał czas wspólnego śpiewania kolęd. Również w naszej Kolegiacie podczas świąt Narodzenia Pańskiego Schola Parafialna dała popis pięknego i wzruszającego kolędowania. Opiekun Scholi ks. Adrian zaśpiewał pastorałkę "Największy Gazda", którą uwielbiał św. Jan Paweł II. Dzieci przy wsparciu pani Marty swym wspaniałym śpiewem porwały do radosnego śpiewania nowonarodzonemu Jezusowi wiernych zgromadzonych na Mszy św. sprawowanej przez Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego i Ks. Kacpra.

Saturday the 16th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©