Niedziela Palmowa w obiektywie Pana Aleksandra

Pan Aleksander Tura, Redaktor Naczelny strony www.mojejaworzno.pl zawsze jest w naszym mieście, gdzie dzieje się coś ważnego. Nie zabrakło go również i w naszej Kolegiacie na uroczystej Sumie w Niedzielę Palmową. Dzięki jego życzliwości mamy możliwość spojrzenia na poświęcenie palm jego profesjonalnymi oczami. Pan Redaktorowi bardzo serdecznie dziękujemy i liczymy na więcejŚmiech!

Niedziela Palmowa '2019

Szósta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści. Na pamiątkę tego wydarzenia święci się palmy na każdej Mszy św. Na początku uroczystej sumy Rekolekcjonista Ks. Paweł Rozpiątkowski poświęcił palmy wszystkim zgromadzonym przed Kolegiatą. Po poświęceniu miała miejsce precesja z kolorowymi palmami wokół świątyni.

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży

W ubiegły piątek i sobotę ekspresyjny Ks. Kacper Górski prowadził Rekolekcje dla uczniów ze Szkół Podstawowych. Dzieci i młodzież z uwagą wsłuchiwała w ciekawe nauki o nieograniczonym Miłosierdziu Bożym, dzięki którym zrozumiała potrzebę ciągłego nawracania się. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Schola. Na zakończenie Rekolekcji Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski i przedstawiciele uczniów podziękowali Ks. Rekolekcjoniście za wspaniałe prowadzenie duchowych ćwiczeń.

EDK '2019

Pod hasłem „Kościół XXI wieku” odbyła się już po raz trzeci w Jaworznie Ekstremalna Droga Krzyżowa, która zapewne już na stałe wpisuje się w program Wielkiego Postu. Wieczorem, 12 kwietnia, wszyscy uczestnicy EDK zgromadzili się w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie na Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, witając Ks. Biskupa i wszystkich Pątników, wyraził radość, że ponownie w naszej Parafii znaleźli się wierni, którzy zapragnęli wyruszyć śladami Pana Jezusa dźwigającego krzyż.

TRIDUUM PASCHALNE '2019 w naszej Kolegiacie

Wielki Czwartek

18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ks. Biskupa Piotra Skuchy.

Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

21.00-22.00 - Adoracja prowadzona przez Akcję Katolicką

Dzień Świętości Życia '2019

25 marca przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania NMP. Ten dzień od lat obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia. Jak co roku, na Mszy Św. o godz. 18:30, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, przyjął przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego zagładą. Osoby, które zdeklarowały chęć włączenia się w to dzieło, będą modlić się przez 9 miesięcy od dnia 25.03.2019r. Są to dzieci, których życie jest zagrożone, jednak dzięki modlitwie zdeklarowanych osób, można im wiele pomóc.

Program Rekolekcji Wielkopostnych '2019 dla dorosłych i młodzieży

Zapraszamy naszych Parafian na Rekolekcje, które poprowadzi Ks. Paweł Rozpiątkowski – Ekonom Diecezji Sosnowieckiej. Początek w Niedzielę Palmową.
 

14 kwiecień – NIEDZIELA PALMOWA

6.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

7.30 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

Program Rekolekcji dla Szkół Podstawowych i III Gimnazjum

Uczniów ze Szkół Podstawowych i III Gimnazjum zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne od piątku, 12 kwietnia, do Niedzieli Palmowej.

Dzień I - Piątek (12 kwietnia)

16.00 – Nauka dla uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej

17.00 – Nauką dla uczniów klas V - VIII Szkoły Podstawowej i III klasy Gimnazjum

Msza imieninowa ks. Zbyszka

Tradycyjnie, jak co roku 17 marca to dzień imienin Ks. Zbigniewa. To właśnie w tym dniu na Mszy Św. o godz. 10:30 Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz z Duszpasterzami Kolegiaty modlili się w intencji Solenizanta. Ks. Proboszcz na początku Mszy Św. przybliżył sylwetki Patronów: św. Zbigniewa, opata i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Mówiąc o nich, starał się dopasowywać wszelkie ich cechy osobowości do ks. Zbyszka. Można rzec, że wszystkie pasowały idealnie.

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela '2019

Bardzo serdecznie zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 20 do 27 czerwca 2019 r. Zapewniamy wiele wrażeń duchowych i wzrokowych. Ponizej prezentujemy program pielgrzymki i świadczenia z nią związane.
Friday the 19th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©