Duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę

W niedzielę, 9 sierpnia, rozpoczyna się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Olkusza. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce uczestniczą w niej tylko Kapłani pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka. Natomiast wierni mogą uczestniczyć w niej w sposób duchowy.

Msza św. na zakończenie roku formacyjnego i imieniny ks. Pawła

Jak co roku, tuż przed wakacjami, Ks. Prałat wraz z pozostałymi Duszpasterzami Kolegiaty sprawował Eucharystię kończącą rok formacyjny 2019/2020. Na początku Ks. Proboszcz wyraził radość z tego, że wszyscy żyjemy oraz podziękował wszystkim działającym we wspólnotach parafialnych. Zaznaczył również, że formacja w tym roku była utrudniona z powodu szalejącej pandemii, dlatego zachęcał do nieustannej modlitwy, by to zagrożenie minęło bezpowrotnie. W tym dniu modliliśmy się również w intencji Ks. Pawła Łajcy, który swoje imieniny obchodzi w poniedziałek, 29 czerwca.

Imieninowa Msza św. w intencji ks. Waldemara

Ks. Waldemar Kuś swoje imieniny obchodził we wtorek, 23 czerwca. Natomiast Msza święta w intencji Czcigodnego Solenizanta miała miejsce dzień wcześniej, której przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski. We wprowadzeniu do Eucharystii Ks. Proboszcz przedstawił sylwetkę św. Waldemara i złożył Ks. Solenizantowi serdeczne życzenia.

I Komunia Święta dzieci z "Szesnastki"

Uroczysty dzień Komunii nadszedł również dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16, które przygotowywał przez cały rok ks. Daniel. W sobotę, 20 czerwca, o godz. 10.30 dzieci z klasy III b przyjęły po raz pierwszy do swych serc Pana Jezusa z rąk Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego, a półtorej godziny później to samo uczyniły dzieci z klasy III c, ale tym razem z rąk ks. Waldemara. Na każdej uroczystości kazanie głosił ks. Adrian.

Nabożeństwo Faimskie w intencji ustania pandemii

W sobotę, 13 czerwca, kapłani i wierni zgromadzili się na na drugim już w tym roku Nabożeństwie Fatimskim, któremu przewodniczył ks. Waldemar. Główną intencją modlitewną zanoszoną do Boga przez ręce Matki Bożej fatimskiej była prośba, by na w naszej Ojczyźnie i na całym świecie ustała pandemia koronawirusa oraz by Miłosierny Pan ulitował się nad nami grzesznymi. Dzięki nowym rozporządzeniom Rządu RP odbyła się również procesja Fatimska z figurą Pani Fatimskiej na czele.

I Komunia Święta dzieci z "Jedynki" i "Trzynastki"

W sobotę, 13 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 13 przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Z racji pandemii każda klasa osobno uczestniczyła w tak pięknej i ważnej uroczystości. Dzieci z klasy III a przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swych serc z rąk Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego, dzieci z klasy III b – z rąk Ks. Daniela, a dzieci z klasy III c i „Trzynastki” – z rąk Ks. Waldemara.

Boże Ciało '2020

Jak co roku w czwartek po uroczystości Najświętszej Trójcy obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.30 uroczystą Mszę św. sprawował Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz. Po Eucharystii wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, której przewodniczył Ks. Proboszcz.

Jubileusz ks. Zbyszka

Dnia 3 czerwca 1995 roku Ks. Zbyszek przyjął święcenie kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Adama Śmigielskiego w Katedrze w Sosnowcu. Od tego dnia minęło już 25 lat, dlatego z tej racji w niedzielę, 7 czerwca br., sprawowano uroczystą Eucharystię, której przewodniczył sam Jubilat, a niezwykle piękne i głębokie kazanie wygłosił Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

Uroczystość 100 rocznicy urodzin Papieża Polaka

Od urodzin wielkiego Polaka św. Jana Pawła II minęło już 100 lat. W sam dzień urodzin, czyli 18 maja 2020 roku  w naszej Kolegiacie Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak sprawował wieczorną uroczystą Mszę św., która rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez przedstawicieli władz miasta i województwa śląskiego przed obrazem Świętego Papieża w jego kaplicy, gdzie Ks. Biskup odmówił Litanię do św. Jana Pawła II, prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla władz i mieszkańców Jaworzna. Następnie Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski powitał Ks. Biskupa Grzegorza, władze miasta, poczty sztandarowe i wszystkich uczestników liturgii. Warto dodać, że jednym ze sztandarów był sztandar Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Jaworznie, któremu patronuje św. Jan Paweł II.

Iskra Bożego Miłosierdzia

http://diecezja.sosnowiec.pl/news/iskra-bozego-milosierdzia-ksieza-i-wierni-nagrali-koronke-3973

Thursday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©