Burza na Cmentarzu Ciężkowickim

W ubiegłą sobotę, 27 lipca, przeszła nad Jaworznem burza, która wyrządziła największe szkody na naszym Cmentarzu Ciężkowickim, co widać na zdjęciach prezentowanych poniżej. Tak naprawdę wystarczyło jedno potężne wyładowanie atmosferyczne, by powstały tak poważne skutki. Bogu niech będą dzięki, że w tym czasie nikogo nie było na cmentarzu, bo skutki byłyby o wiele tragiczniejsze.

Pielgrzymka do Dębowca, Dukli i Starej Wsi

Bractwo Różańcowe po raz kolejny zorganizowało Pielgrzymkę autokarową, tym razem do Dębowca, Dukli i Starej Wsi. Pielgrzymi już po godz. 8 przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, gdzie Siostra zakonna z wielkim zaangażowaniem i oddaniem przedstawiła historię tego cudownego miejsca. Tuż po zwiedzaniu miała miejsce Msza święta sprawowana przez Księży Saletynów, Ks. Roberta i ks. Zbyszka – opiekuna grupy.

Msza św. dziękczynna w intencji Ks. Kacpra

Ks. Kacper Górski dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza z dnia 12 czerwca 2019 roku został skierowany na studia licencjackie z zakresu teologii patrystycznej na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie. Mimo, że Ks. Kacper pracował tylko rok w naszej Parafii to zdobył sympatię u wielu małych i dużych Parafian, którzy zgromadzili się na Mszy św. dziękczynnej w piątek, 21 czerwca.

Boże Ciało w naszej Kolegiacie

Czwartek, 20 czerwca to dzień manifestacji naszej wiary i przynależności do Chrystusa Pana. Przeżywaliśmy bowiem Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Mszę św. o godz. 10.30 sprawował Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, po której wyruszyła Procesja Eucharystyczna na ulice naszej Parafii. W tym roku Procesja z Najświętszym Sakramentem podążała ulicami: Mickiewicza, Grunwaldzką, Sienkiewicza i przez Rynek.

Zakończenie roku formacyjnego i imieniny Ks. Pawła i Ks. Waldemara

Koniec roku szkolnego to również koniec roku formacyjnego 2018/2019. Z tej racji Kapłani Kolegiaty pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego sprawowali Eucharystię w intencji wszystkich członków grup działających w naszej Parafii. Ks. Proboszcz w czasie kazania zachęcił do refleksji, by odpowiedzieć w swoim sercu jakie każdy przyniósł owoce swojej pracy w poszczególnych grupach.

Nowi Ministranci '2019

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej na Mszy Św. o godz.12.00, pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego miało miejsce ustanowienie dziesięciu nowych ministrantów. Po kilku miesiącach przygotowania do grona ministrantów, zostali włączeni: Oskar Bączek, Bartłomiej Buk, Patryk Chrabąszcz, Adam Grzesik, Filip Kułaga, Antoni Podgurski, Kamil Sobieniowski, Jacek Szot, Jan Tyl i Grzegorz Wieniewski.

Relikwie św. Jana Pawła II

W sobotę 15 czerwca na Mszy św. o godz. 18.30 nasza Kolegiata gościła znakomitego Gościa: Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego, Sekretarza Papieża Polaka, świadka jego świętego życia. Po uroczystym wejściu Ks. Arcybiskup przekazał naszej Parafii na ręce Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego Relikwie I stopnia św. Jana Pawła II.

Poświęcenie Sztandru

W czwartek, 13 czerwca, na Mszy św. o godz. 9.30 Ks. Kanclerz Mariusz Karaś poświecił Sztandar Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Kanclerza koncelebrowali: Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, Ks. Stanisław Janicki i Ks. Tomasz Pasternak. Na tej wyjątkowej Eucharystii zgromadziła się całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym na czele.

Wycieczka "Jedynki"

W słoneczny sobotni poranek 25 maja, grupa dzieci pierwszokomunijnych z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr. 1 w Jaworznie, wraz z Rodzicami i ks. Adrianem udała się na na pielgrzymkę zwieńczającą "biały tydzień". Udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 10:00 uczestniczyliśmy wraz z innymi dziećmi z całej Polski w uroczystej Eucharystii.

Rocznice Kumunii św. w naszej Kolegiacie

Maj to czas Pierwszych Komunii Świętych oraz ich rocznic. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 rocznicę pełnego uczestnictwa we Mszy św. obchodziły 22 maja o godz. 10.30 na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 13 świętowały na Mszy św. o godz. 12.00, którą sprawował ks. Kacper.

Wednesday the 21st. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©