Ogłoszenia Parafialne 4 czerwca 2023 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Bonifacego, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

2 Dzisiejszą niedzielą kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Jednocześnie jest to doroczny Dzień dziękczynienia.

3. Procesja Bożego Ciała, 8 czerwca, wyruszy po Mszy świętej o godz. 10.30. W tym roku przejdziemy ulicami: Plac św. Jana, św. Barbary, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego i Rynek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez wyznaczone wspólnoty.
Zapraszamy do udział w procesji Górników, Liturgiczną Służbę Ołtarza, niosących feretrony i sztandary, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych.
Procesja to także budowanie wspólnoty. Prosimy o liczny udział wiernych z naszej parafii i naszego miasta. Niech będzie ona wielką manifestacją wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii.
Po procesji Msza św. około godz. 13.00. Zachęcamy do pięknej tradycji, aby udekorować okna swoich domów i mieszkań na ten dzień.

4. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

5. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codzienne przez cały miesiąc czerwiec, o godz. 18.00. Polecajmy Bożemu Sercu sprawy naszej Ojczyzny, naszych rodzin oraz osobiste intencje każdego z nas.

6. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzić w naszej Parafii - Niedzielę Seminaryjną. Po raz pierwszy w historii, z powodu małej liczby kleryków, nie przyjedzie do nas żaden przedstawiciel seminarium. Tym bardziej niech skłoni to nas wszystkich do gorliwej modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego również z naszej parafii. Taca w przyszła niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, a w „Niedzieli” np. w jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Jezus?

8. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.