Ogłoszenia Parafialne 28 maja 2023 r.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę Nawiedzenie NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu, w sobotę świętych męczenników Karola Lwangi i jego towarzyszy.

2. W poniedziałek i we czwartek, porządek Mszy św. świąteczny tj. o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.30. Kancelaria parafialna w tych dniach będzie nieczynna.

3. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

4. Do środy odprawiamy nabożeństwa majowe. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codzienne, o godz.18.00.

5. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W tym tygodniu przypada:
Pierwszy Czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji księży i sióstr pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej o 18.30 Msza Święta w tej intencji.
Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 8.30 i od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 udamy się do chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W najbliższą niedzielę (4 czerwca) Rocznice Komunii św., o godz. 10.30 dzieci z klas IV ze SP nr 16, o godz. 12.00 - SP nr 1, a o godz. 16.00 - SP nr 13. Spowiedź święta dla rodzin i dzieci przygotowujących się do Rocznicy Komunii Św. odbędzie się: dla dzieci z SP nr 13, w środę 31 maja o godz. 18.00, a dla dzieci z SP nr 1 i 16, w piątek 2 czerwca o godz. 16.30.

8. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 15.30, zmiana tajemnic różańcowych.

9. W czwartek, 8 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o 10.30 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną na ulice naszej parafii. W tym roku przejdziemy ulicami: Plac św. Jana, św. Barbary, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego i Rynek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty: Ołtarz I. Róże Różańcowe II. Młodzież oazową, III. KIK i Akcja Katolicka, IV. Zespół Charytatywny i Radio Maryja.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. Czym jest Paraklet, a w „Niedzieli” o roli Maryi w Kościele. Od dziś do nabycia nowe pismo „Niedziela. Magazyn” - kwartalnik, którego tematyka dotyczy historii, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. Cena 15 zł.

11. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy aby nasza bliskość z Bogiem oddziaływała na nasze codzienne decyzje.