Ogłoszenia Parafialne 21 maja 2023 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
2. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i bieżące wydatki parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00. Przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej wypraszajmy wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne na Biały Tydzień.
5. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego w środę o godz. 16.30.
6. W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie za wszystkie Mamy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję macierzyńskiej miłości. A dla zmarłych o radość nieba.
7. W przyszłą sobotę – 27 maja, w katedrze, o godzinie 10.00 święcenia kapłańskie. Zachęcamy do gorliwej modlitwy dla wyproszenia łask Ducha Świętego przyszłym prezbiterom.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. czy Kościół potrzebuje artystów? a w „Niedzieli” o spowiedzi dzieci.
9. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy obfitości Bożych darów i opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.