Ogłoszenia Parafialne 26 marca 2023 r.
V Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu: we wtorek 28 marca, 14 rocznica święceń biskupich, księdza bp Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w modlitwie, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie naszej diecezji: Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski. 1 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
2. W środę 29 marca, rozpoczynamy rekolekcje szkolne dla Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii: dzieci z klas I - IV, mają spotkania, od środy do piątku, o godz. 15.30, a dzieci i młodzież z klas V - VIII, o godz. 17.00. Rekolekcje pod hasłem "Jesteś w Sercu Jezusa" poprowadzi ks. Marcin Warta.
3. Rozwiązanie konkursu na wykonany przez dzieci „krzyż dla Pana Jezusa” w piątek 31 marca po nauce rekolekcyjnej o godz. 15.30.
4. Odwiedzimy chorych przed świętami, w najbliższą sobotę 1 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Można nabywać świece paschaliki na stół wielkanocny i baranki wielkanocne. Zachęcamy do składania artykułów żywnościowych na paczki, dla osób potrzebujących z naszej parafii. Produkty można składać do kosza Caritas przy wyjściu z kościoła.
6. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną inaugurację tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: 31 marca o godz. 18.30 odprawiona zostanie msza święta w intencji wszystkich podejmujących trud modlitwy w drodze. Zachęcamy również do nabywania pakietów EDK dostępnych w punkcie prasowym przy głównym wyjściu.
7. Prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania wcześniej i nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień.
8. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Naszym przewodnikiem będzie ks. Tomasz Smalcerz. Plan rekolekcji podany jest w gablotach, na stronie internetowej parafii i w specjalnej wkładce do gazetki parafialnej św. Wojciech. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o 12.00, uroczysta procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy. Zapraszamy tradycyjnie do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy świętej o 12.00.
10. Również w niedzielę, 2 kwietnia na Placu Papieskim w Sosnowcu, odbędzie się spotkanie modlitewne "Na zawsze w naszych sercach..." - w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W czasie ataków na papieża, chciejmy wspólnie się modlić oraz wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i jego nauczania. Spotkanie na Placu Papieskim rozpocznie się o godz. 19:30.
11. Przez cały Wielki Post przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny naszej świątyni.
12. Wspólnota Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekend pogłębiający dla małżeństw, który odbędzie się w dniach 14-16.04.2023 r w Czernej. Więcej informacji na stronie internetowej www.spotkaniajaworzno.pl
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.
14. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, na sobotę 1 kwietnia. Koszt 70 zł. Wyjazd o 5.00 sprzed dolnego kościoła. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
15. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.