Podczas niedzielnej Mszy świętej, 14 sierpnia o godz.12.00 wspólnota parafialna podziękowała za dwunastoletnią pełną zaangażowania pracę i służbę w naszej parafii Siostrze Danucie Darosz, która od 17 sierpnia rozpocznie pracę w nowej placówce.
Podziękowania złożył w zastępstwie ks. proboszcza - ks. Paweł oraz Służba Liturgiczna Ołtarza, Akcja Katolicka, Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, pracownicy kościelni i indywidualni parafianie. Dziękujemy za liczny udział parafian na Mszy św. za siostrę Danuta.


Słowa podziękowań ks. Pawła:

W imieniu ks. proboszcza, wszystkich księży wikariuszy i Was parafian, przychodzi mi podziękować siostrze Danucie za piękną 12 - letnią pracę w naszej parafii jako Zakrystianki.
Zapamiętam Cię siostro jako normalną, ludzką zakonnicę. Chodzącą po mieście z pięknym koszyczkiem, mającą najpiękniejszą grzywkę. Oczytaną, nie mającą równej sobie w rozwiązywaniu krzyżówek. Rozmodloną i z poczuciem humoru.
Dziękujmy za piękne dekoracje ołtarzy, piękne szopki Bożonarodzeniowe, Groby Pańskie na Wielki Post.

Jesteś osobą skromną. I chyba najbardziej charakteryzuje Cię wiersz ks. Jana Twardowskiego, który chcę Ci dedykować:
Jaka to radość
pomagać
dźwigać
biec do chorego z wywieszonym językiem
własne swe serce nieść jak gorączkę
rozdawać
i wciąż się czuć
bezradnym
być niczym
by Pan Bóg mógł działać
wszystko jest wtedy
kiedy nic dla siebie

Taka jest nasza siostra Danuta.


Niech Matka Najświętsza czuwa nieustannie nad Tobą i pomaga Ci codziennie pełnić swoją posługę w nowej placówce.
Serdeczne Bóg zapłać za wszystko, co otrzymaliśmy od Ciebie. Pozostaniesz na pewno s. Danuto w naszej pamięci i w naszych sercach. Zapewniamy, że będziemy się modlić w Twojej intencji. Szczęść Boże!