Ogłoszenia Parafialne 15 maja 2022 r.
V Niedziela Wielkanocna

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli. Z tej okazji dziś o godz. 18.00, wspólnie odmówimy w naszej parafii Litanię do Św. Andrzeja Boboli oraz Akt Zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu ułożonego przez Bł. Ks. Michała Sopoćkę. Sam Św. Andrzej Bobola ukazując się Proboszczowi w Strachocinie, wskazywał, że w trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc.


2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne z rodzinami na Biały Tydzień. O godz. 18.00 codziennie nabożeństwo majowe i msza święta.


3. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i bieżące wydatki parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.


4. Spotkanie Koła Misyjnego w środę o godz. 17.00


5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek, 19 maja po Mszy Świętej o 18.30.


6. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień.


7. W przyszłą niedzielę, 22 maja na Mszy Świętej o godz. 12.00, księża pochodzący z naszej parafii: ks. Mariusz Karaś – kanclerz kurii i ks. Andrzej Małodobry, będą świętować 25 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy licznie na wspólną modlitwę.


8. Również za tydzień, 22 maja, na Mszach Świętych o godz. 10.30 - SP16 i 16.00 - SP 1 i 13 rocznice I Komunii świętej. Spowiedź w piątek 20 maja o godz. 17.30.


9. W sobotę 21 maja, pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych z rodzicami do Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu. Wyjazd o godz. 7.00 spod Galeny.


10. W piątek 27 maja nasza parafia organizuje wyjazd na comiesięczne czuwanie wiernych do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Jaroszowcu. Wyjazd o godz. 18.30 spod plebanii. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 25 zł. W programie Msza Św., różaniec i nabożeństwo Maryjne z procesją. Zapisy w niedzielę przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w kancelarii.


11. W sobotę, 28 maja organizowana jest pielgrzymka do Warszawy. W programie jest muzeum Powstawania Warszawskiego, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki oraz świątynia Opatrzności Bożej i Panteon Wielkich Polaków. Msza na Jasnej Górze. Wyjazd o 4.00 z parkingu pod Galeną. Koszt 130 zł. Zapisy na stoliku przy wyjściu z kościoła.


12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o roli kanonizacji Karola de Foucauld, a w „Niedzieli” w dodatku tematycznym o alergii.


13. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.