Ogłoszenia Parafialne 2 stycznia 2022 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym: w czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego.
  Msze Święte w Trzech Króli o 30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.30. Taca 6 stycznia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. Dziękujemy za ofiary. Po Mszy Świętej  o 12.00 zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy na płytę Jaworznickiego Rynku. W czasie jego trwania młodzież I LO im. T. Kościuszki przedstawi jasełka. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa.

 2. Akcja Katolicka 6 stycznia będzie rozprowadzała przed wejściem do kościoła kredę
  i kadzidło.

 3. Ze względu na sytuację epidemiczną zamiast wizyty duszpasterskiej, odprawiane będą w dni powszednie, począwszy od 10 stycznia - Msze Święte Kolędowe o godz. 18.30 - według wyznaczonego harmonogramu, który jest w gablotce, w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej. W czasie Eucharystii wspólnie będziemy się modlić o błogosławieństwo dla rodzin. Mamy nadzieję, że taka forma spotkania się z Wami tj. wspólna Eucharystia umocni więź wspólnoty domowego i parafialnego Kościoła.

 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 msza święta w intencji księży pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie

Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 8.30 i od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 1. W piątek 7 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8 przygotowujących się sakramentu bierzmowania. Rozpocznie się od możliwości przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, potem Msza św. i spotkanie formacyjne.

 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.

 3. Bardzo dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości okazywane nam
  w ostatnich dniach. Dziękujemy za życzenia świąteczne i noworoczne złożone osobiście i przysłane na kartkach świątecznych. Bóg zapłać.

 4. W przyszłą niedzielę 9 stycznia w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00 będziemy gościć kolędników z Limanowej. Zagrają dla nas najpiękniejsze góralskie kolędy i pastorałki. Zapraszamy serdecznie.

 5. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy otwarcia się na Bożą miłość w Dzieciątku Jezus
  i dzielenia się z innymi dobrem, radością i nadzieją.