Ogłoszenia Parafialne 3 października 2021 r.

XXVII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu;
   we wtorek św. Faustyny Kowalskiej.

  2. Dziś w pierwszą niedzielę października zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła caritas, m.in.: schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, Spiżarnie Caritas, rehabilitację i leczenie niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Pod naszą codzienną opieką jest ponad 13 tys. osób. Za każde wsparcie a szczególnie za złożone do puszek w dzisiejszą niedzielę
   w imieniu naszych podopiecznych z serca dziękujemy i zapewniamy o modlitwie
   - ks. Tomasz Folga Dyrektor Caritas naszej diecezji.

  3. Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października. W ten dzień o godz. 17.45 rozpoczniemy procesję Różańcową wkoło kościoła do czterech ołtarzy. W czwartek przypada również 13 rocznica śmierci pierwszego biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego. Polecajmy Jego osobę pamięci modlitewnej.

  4. W tym tygodniu przeżywamy również Pierwszy Czwartek miesiąca. Podczas modlitwy różańcowej i Mszy Świętej o 18.30, będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

  5. Zbliża się uroczystość Wszystkich świętych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych: roczne przed każdą Mszą Świętą w niedzielę, jednorazowe w czasie procesji na cmentarzu, gregoriańskie na Mszach Świętych
   w miesiącu listopadzie.

  6. Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele górnym. Dzieci będą otrzymywać naklejki i zbierają je w październiku. Dla najczęściej modlących się w kościele są przewidziane upominki.

  Dla dorosłych różaniec codziennie o godz. 18.00.

  1. Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Podpisane różańce (imię, nazwisko, klasa) przynosimy do kościoła. Dla wszystkich biorących udział w konkursie będą przewidziane nagrody.

  2. W przyszłą niedziele 10 października w Dzień Papieski będą rozprowadzane kremówki papieskie do niedzielnej kawy. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na misje sióstr Służebniczek. Za tydzień będą również zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  3. Również 10 października nasza parafia została wytypowana do Sztafety Powołaniowej w naszej diecezji. Na wszystkich Mszach Świętych i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy prosić w czasach kryzysu powołań o święte i nowe powołania do stanu kapłańskiego, życia zakonnego czy konsekrowanego.

  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  5. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy
   i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452