Ogłoszenia Parafialne 23 czerwca 2024 r.
12 Niedziela Zwykła

1.W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek, w naszym mieście uroczystość NMP Nieustającej Pomocy patronki miasta Jaworzna, w piątek św. Ireneusza, w sobotę uroczystość, św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. Porządek Mszy św. w poniedziałek i sobotę świąteczny. Msze św. w te dni, o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.30. Taca w sobotę, przeznaczona jest na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej. W poniedziałek i sobotę kancelaria będzie nieczynna.

3. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. W świetle wiary chrześcijańskiej ojcostwo jest darem i powołaniem. W adhortacji Familiaris consortio Jan Paweł II podkreśla, że "miejsce i zadania ojca w rodzinie i dla rodziny mają wagę jedyną i niezastąpioną". Niech Bóg błogosławi wszystkim Ojcom, a zmarłym wyjedna królestwo niebieskie.

4. Od wczoraj, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę, nie ma Mszy św. o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie, nie ma Mszy św. o 8.00.

5. W sobotę, imieniny obchodzi ks. bp Piotr oraz dwóch naszych wikariuszy. Solenizantom życzymy, aby dobry Bóg darzył ich obficie swoim błogosławieństwem i łaską zdrowia.

6. Kustosz Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Jaworznie wraz z Prezydentem Miasta Jaworzna, zapraszają w niedzielę, 30 czerwca, o godzinie 12:00 do Sanktuarium na uroczystą Mszę Święta z racji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej przez św. Jana Pawła II i 40-lecia parafii na Osiedlu Stałym. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. bp sosnowiecki Artur Ważny. Po Eucharystii piknik parafialny, na którym każdy może znaleźć coś dobrego dla siebie. Zapraszamy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego św. Wojciech, w którym znajdziemy intencje na miesiąc lipiec. Jest to numer wakacyjny. Następna gazetka ukaże się 21 lipca, z intencjami na miesiąc sierpień. W Gościu Niedzielnym początek cyklu wakacyjnego – Europa z góry. Dziś o Chorwacji. Natomiast w Niedzieli o byciu tatą jako wyzwaniu i najpiękniejszej roli życia.

8. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy, aby nasz Pan i Bóg wspierał nas swoją mocą i błogosławieństwem.