Ogłoszenia Parafialne 16 czerwca 2024 r.
11 Niedziela Zwykła

1.W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek uroczystość św. Alberta Chmielowskiego - głównego patrona naszej diecezji, w piątek św. Alojzego Gonzagi.

2. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i bieżące wydatki parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

3. Wczoraj (15 czerwca) miała miejsce w Łagiewnikach beatyfikacja ks. Michała Rapacza – proboszcza sąsiednich Płok. Niech nowy błogosławiony będzie dla nas znakiem pocieszenia od Boga w czasach naznaczonych ranami zadanymi przez przemoc i wojnę toczącą się w wielu częściach świata, a nawet niedaleko stąd – jak powiedział prefekt Dykasterii Spraw kanonizacyjnych kard Marcello Semeraro.

4. Przez całą dzisiejszą niedzielę można nabywać poświęcony chleb św. Antoniego. Złożone ofiary przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne. Bóg zapłać.

5. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego, w poniedziałek, o godz. 17.00.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej, w środę, o godz. 17.00.

7. W środę (19 czerwca), o godz. 18.30 Msza Święta na zakończenie pracy formacyjnej w grupach działających w naszej parafii.

8. W czwartek (20 czerwca), o godz. 18.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed wakacjami. Natomiast, o godz. 18.30 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców, dzieci, młodzież, rodziców i dziadków do wspólnego dziękczynienia za minione miesiące nauki i poprosić o szczęśliwe wakacje.

9. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień w kościele dolnym do godz. 17.00.

10. W sobotę, 22 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się ingres biskupa Artura Ważnego do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu. Prosimy o modlitwę za nowego biskupa, niech Bóg darzy Jego osobę swoim błogosławieństwem w kierowaniu naszą diecezją. Zachęcamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia na ogólnopolskim paśmie TVP 3.

11. Od przyszłej soboty, 22 czerwca do 25 sierpnia, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” oraz odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o sensie i pięknie Marszy dla życia i rodziny, a w „Niedzieli” m. in. Jak nie pozwolić się zmarginalizować nam katolikom.

13. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy, aby nasz Pan i Bóg wspierał nas swoją mocą i błogosławieństwem.