Ogłoszenia Parafialne 9 czerwca 2024 r.
10 Niedziela Zwykła

1.W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Barnaby, w czwartek św. Antoniego z Padwy a wieczorem nabożeństwo fatimskie, o godz. 18.30. W piątek bł. Michała Kozala, to także 25 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w naszej diecezji.

2. Spotkanie Koła Misyjnego i Polskiego Związku Kobiet Katolickich w poniedziałek, o godz. 17.00.

3. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Antoniego zapraszamy chorych w sobotę, 15 czerwca na Mszę Świętą, o godz. 8.00 połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych. Po Mszy Św. grupa charytatywna zaprasza chorych do sali ks. Kowalczyka na herbatę i ciasto.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.

5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, o godz. 14.00, Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza przedchrzcielna w środę, 12 czerwca, o godz. 19.00.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę można nabyć poświęcony chleb św. Antoniego. Złożone ofiary są przeznaczone na cele charytatywne. Bóg zapłać.

7. Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka zaprasza w niedzielę, 16 czerwca na Mszę św., która będzie odprawiona pod krzyżem na Równej Górce o godz. 16.00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o głębokiej wierze katolickiej, która jest ważną częścią historii Polski, a w „Niedzieli” np. o fenomenie bł. Karoliny Kózkówny.

9. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.