Ogłoszenia Parafialne 2 czerwca 2024 r.
9 Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek świętych męczenników Karola Lwang i Towarzyszy, w środę św. Bonifacego, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

2. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych, w poniedziałek o godz. 17.00.

4. W poniedziałek i środę po Mszy św., o godz. 19.00 w górnym kościele próby dla dzieci z klas 4 z SP 13 przed rocznicą Pierwszej Komunii św.

5. W piątek, 7 czerwca ze względu na uroczystość NSPJ, porządek Mszy św. świąteczny tj. o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Kancelaria parafialna w ten dzień będzie nieczynna. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Do czwartku nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.00 połączone z nieszporami eucharystycznymi i procesją wokół Kolegiaty z racji oktawy Bożego Ciała. W czwartek (6 czerwca), poświęcenie wianków z ziół i kwiatów na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

7. W tym tygodniu przypada:
Pierwszy Czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji księży i sióstr pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej o 18.30 Msza Święta w tej intencji.
Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi do południa podczas każdej Mszy św., po południu od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8. W sobotę, wyjazd na pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii Św. dzieci z rodzicami do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, o godz. 7.00 spod Galeny - parking.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o obronie krzyża w przestrzeni publicznej a w „Niedzieli” przypomnienie pierwszej pielgrzymi Jana Pawła II do Polski oczami świadków tamtych wydarzeń.

10. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.