Ogłoszenia Parafialne 26 maja 2024 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie za wszystkie Mamy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję macierzyńskiej miłości. A dla zmarłych o radość nieba.
2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa porządek Mszy świętych 30 maja jak w niedzielę. W piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę św. Justyna.
3 Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
4. Do piątku odprawiamy nabożeństwa majowe. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codzienne, o godz.18.00.
5. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego.
6. Procesja Bożego Ciała 30 maja, wyruszy po Mszy świętej o godz. 10.30. W tym roku przejdziemy ulicami: Plac św. Jana, św. Jadwigi Królowej, Farną i Mickiewicza.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez wyznaczone wspólnoty. Zapraszamy do udział w procesji Górników, Liturgiczną Służbę Ołtarza, niosących feretrony i sztandary, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych.
Procesja to także budowanie wspólnoty. Prosimy o liczny udział wiernych z naszej parafii i naszego miasta. Niech będzie ona wielką manifestacją wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii. Po procesji Msza św. około godz. 12.30. Zachęcamy do pięknej tradycji, aby udekorować okna swoich domów i mieszkań na ten dzień.
7. W piątek, 31 maja, Mszę św. o godz. 18.00, odprawi i wygłosi na niej homilię biskup Artur Ważny. Z tego względu Msza św. wieczorna (31 maja), jest o pół godziny wcześniej!!!
Prosimy o uwzględnienie nowej godziny Mszy tych, którzy na ten dzień mają zamówione intencje mszalne. Serdecznie zapraszamy jak najliczniej do wspólnej modlitwy i spotkania się z nowym biskupem.
8. Wyjazd na Lednicę, w piątek 31 maja, o godz. 0.00 z parkingu Galena.
9. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 udamy się do chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.
13. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.