Ogłoszenia Parafialne 19 maja 2024 r.
Zesłanie Ducha Świętego

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek - Święto NMP Matki Kościoła. W ten dzień Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.30. Kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna. W czwartek święto, Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana - dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W piątek, NMP Wspomożycielki Wiernych.
3. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i bieżące utrzymanie parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne z rodzinami na Biały Tydzień.
5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 18.00. Upraszajmy wstawiennictwa Matki Bożej dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
6. W poniedziałek, o godz. 17.00, spotkanie Koła Misyjnego i Polskiego Związku Kobiet Katolickich.
7. W poniedziałek i środę, o godz. 19.00, próby przed I Komunią św. dla dzieci z SP 13.
8. Spotkanie Akcji katolickiej w czwartek, o godz. 17.00.
9. Za tydzień (26 maja), Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13, na Mszy św. o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy, by w czasie Mszy Św. pozostawić zarezerwowane miejsca dla rodzin dzieci komunijnych. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci w sobotę, 25 maja o godz. 9.00.
10. W Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja, po Mszy Świętej o 10.30 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną na ulice naszej parafii. W tym roku przejdziemy ulicami: Plac św. Jana, św. Jadwigi Królowej, Farną, Mickiewicza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty: Ołtarz I. Róże Różańcowe, II. Domowy Kościół, III. Młodzież oazową i wspólnotę adoracyjną, IV. KIK i Akcję Katolicką.
11. Bp Artur Ważny odwiedzi nasz dekanat i naszą parafię 31 maja (tj. piątek), gdzie odprawi Mszę św. wieczorną i wygłosi na niej homilię. Serdecznie zapraszamy jak najliczniej do wspólnej modlitwy i spotkania się z nowym biskupem.
12. W piątek, tj. 24. Maja po Mszy Świętej wieczornej, w dolnym kościele odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, poprowadzona przez zespół Grupy Adoracyjnej oraz oazy naszej parafii - serdecznie zapraszamy.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.
14. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy aby nasza bliskość z Bogiem oddziaływała na nasze codzienne decyzje.