Ogłoszenia Parafialne 7 kwietnia 2024 r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. W tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte (8 kwietnia), o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.30. Z racji uroczystości, kancelaria parafialna będzie w poniedziałek nieczynna. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 18.30, będzie można w sposób uroczysty podjąć adopcję dziecka poczętego. Dla osób, które chcą podjąć się tego dzieła są przeznaczone foldery, które można pobrać na stoisku z prasą. Jedną cześć z tego folderu należy wypełnić, odciąć, przynieść na Mszę św. i złożyć podczas uroczystej przysięgi.

2. Bardzo dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości okazywane nam w dniach świątecznych. Dziękujemy za życzenia świąteczne złożone osobiście i przysłane na kartkach świątecznych dla księdza proboszcza i księży wikariuszy. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielki Piątek na chrześcijan w Ziemi Świętej. Niech Bóg wynagrodzi Wam waszą dobroć, ofiarność i gotowość do pomocy.

3. Dziś o godz. 15.00, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Z dzisiejszą niedzielą związana jest obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar, dla Tego kto dobrze odprawi spowiedź i Komunię Świętą. Dziś to także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia – „Bóg zapłać" za dzisiejszą tacę na potrzeby Caritasu!

4. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych w poniedziałek, o godz. 17.00.

5. We wtorek, 9 kwietnia, młodzież z klas 8, o godz. 18.00 otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. abpa Adriana. Módlmy się o owoce tego sakramentu dla nich. Z tego względu Msza św. wieczorna jest o pół godziny wcześniej. Prosimy o uwzględnienie nowej godziny Mszy tych, którzy na ten dzień zamawiali intencje.

6. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, osoby niepełnosprawne ze wspólnoty Dominki Bis będą rozprowadzały gazetkę „święty Wojciech”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla tych osób.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy, aby radość paschalna nieustanne w nas trwała.