Ogłoszenia parafialne 1 kwietnia 2024
Poniedziałek Wielkanocny

1. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i owocnego Triduum Paschalnego: ministrantom i lektorom, p. organiście, chórowi, p. kościelnemu i górnikom. Dziękujemy s. Grażynie i tym, którzy jej pomagali za pięknie przygotowane dekoracje ciemnicy, grobu Bożego i świąteczny wystrój naszej świątyni.
2. W tym tygodniu na Mszy św. o godz. 18.30, odprawiana będzie Nowenna z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
3. W piątek, 5 kwietnia ze względu na uroczyste obchody oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post.
4. W piątek, 5 kwietnia spotkanie uczniów z klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i świadków. W planie spowiedź o godz. 18:00, Msza Św. a po niej próba generalna.
5. Zespół charytatywny naszej parafii, dziękuje wszystkim, którzy składali produkty na paczki świąteczne dla najuboższych i potrzebujących.
6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji księży i sióstr pracujących w naszej parafii, z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej o godz. 18.30, Msza Święta w tej intencji.
Pierwszy piątek. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Pierwszą sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
7. Najbliższa niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.
8. Za tydzień, przy wyjściu z kościoła na stoliku będą zbierane ofiary z wielkopostnych skarbonek "Caritas". Bóg zapłać za każdą ofiarę.
9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, o godz. 15.00. Po adoracji będzie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy panów, którzy chcieliby dołączyć do róży męskiej.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszą gazetkę „św. Wojciech”.
11. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje i działa pośród nas.