Ogłoszenia parafialne 24 marca 2024
Niedziela Męki Pańskiej

1. Witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę, Ks. Karola Nędze. Prośmy dla Niego i dla nas o Dary Ducha Świętego do owocnego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

3. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Porządek spowiedzi świętej jest zamieszczony w gablotach, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Za udział w Triduum Paschalnym można uzyskać, każdego dnia odpust zupełny. Program Triduum Paschalnego jest następujący:
W WIELKI CZWARTEK jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Prywatne modlitwy i adoracja do 22.00. Od godz. 21.00 do 22.00 czuwanie poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza.
W WIELKI PIĄTEK – przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy: zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych, chociaż do krótkiej modlitwy w kościele. Z wizytą do chorych, udamy się od godz. 9.00. O godz. 15.00 – Droga Krzyżowa. O 17.00 uroczysta liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja przez całą noc. O godz. 20.00 Gorzkie Żale, a o godz. 21.30 Droga Krzyżowa wokół kościoła. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę serdecznie prosimy górników, by podobnie jak w poprzednich latach, pełnili adorację przy Grobie. Zachęcamy do modlitewnego czuwania wspólnoty z naszej parafii. Harmonogram czuwania Róż Różańcowych i mieszkańców poszczególnych ulic jest w gazetce parafialnej, stronie internetowej i w gablotach.
W WIELKĄ SOBOTĘ od 9.00 do 15.00 co pół godziny obrzęd błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Na Wilkoszynie o godz. 11.00. O godz. 18.00 uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej – prosimy przynieść świece.
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Msza święta rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godzinie 6.00. Na procesję zapraszamy górników oraz osoby do niesienia sztandarów i feretronów. Pozostałe Msze święte o godzinie 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 z udzieleniem chrztu świętego, 16.00 i 18.30.
W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Msze święte według porządku niedzielnego. Taca w drugi dzień Świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

4. W wielki czwartek, wielki piątek i wielką sobotę, kancelaria będzie nieczynna.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.

6. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy dobrego przeżycia całego nowego tygodnia. Wzrastajmy w tych dniach w miłości do Boga.