Ogłoszenia Parafialne 17 marca 2024 r.
V Niedziela Wielkiego Postu

1.  W kalendarzu liturgicznym: we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte w uroczystość o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.30. Kancelaria w ten dzień będzie nieczynna.
2. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy za zrozumienie, że również parafia ma swoje zobowiązania i wydatki. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto, na potrzeby naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi Wam waszą dobroć, ofiarność i gotowość do pomocy.
3. Spotkanie Koła Misyjnego i Polskiego Związku Kobiet Katolickich w poniedziałek, o godz. 17.00.
4. W piątek - 22 marca, przypada 54 rocznica święceń kapłańskich naszego ks. proboszcza. Osobę ks. Prałata polecajmy w modlitwie prosząc, aby dobry Bóg darzył Go obficie błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
5. Spotkanie dla uczniów z klas 8, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek, o godz. 19.00 w górnym kościele.
6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 8.00 i popołudniu o 17.45 dla dorosłych i młodzieży, natomiast o 17.00 z udziałem dzieci. Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 17.00.
7. Odwiedzimy chorych przed świętami, w Wielki Piątek, 29 marca, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. W najbliższy piątek, 22 marca odbędzie się inauguracja tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Jaworznie. Rozpoczęcie Mszą Świętą, o godzinie 18:30. Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym przebiegiem tras na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz w aplikacji na smartfony. Dodatkowo przy wyjściu z kościoła dostępne są do nabycia w ograniczonej ilości pakiety w cenie 25 zł.
9. W przyszłą niedzielę, 24 marca rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Naszym przewodnikiem będzie ks. Karol Nędza. Plan rekolekcji podany jest w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej św. Wojciech. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty.
10. W Niedzielę, 24 marca, będą sprzedawane palmy obok stanowiska z prasą.
11. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o 12.00, uroczysta procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy. Zapraszamy tradycyjnie do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy świętej o 12.00.
12. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzczą dzieci w święta wielkanocne, we czwartek, 21 marca, o godz.19.00 w kościele dolnym.
13. Przez cały Wielki Post przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny naszej świątyni.
14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.
15. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.