Ogłoszenia Parafialne 10 marca 2024 r.
IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej świątyni: w piątek, nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.45, a dla dzieci o godz. 17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
2. Spotkanie Koła Radia Maryja w poniedziałek, o godz. 17.00.
3. W środę, 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w roztropnym prowadzeniu Kościoła Świętego dla papieża.
4. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień w kościele dolnym do godz. 16.30.
5. Spotkanie dla uczniów z klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek, o godz. 19.00 w górnym kościele.
6. W sobotę, 16 marca, Msza św. o godz. 9.00, ku czci św. Józefa w intencji członków i sympatyków Stowarzyszenia Katolickiego Przyjaźń Jaworznicka.
7. Przyszła niedziela, 17 marca to Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.
8. Zespół Caritas rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny w cenie 9 lub 20 zł oraz baranki wielkanocne po 10 zł.
9. Nasza Parafia włączy się do Ogólnopolskiej Modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się w sobotę, 16 marca a zakończy 24 marca. Przez 9 dni na zakończenie Mszy św. wieczornej będziemy wspólnie modlić się w ważnych dla naszego kraju intencjach.
10. Prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania wcześniej i nie odkładać spotkania z miłosiernym Panem na Wielki Tydzień.
11. Przez cały Wielki Post przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny naszej świątyni.
12. Rekolekcje parafialne rozpoczną się – 24 marca, tradycyjnie w Niedzielę Palmową. Poprowadzi je ks. Karol Nędza – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych podamy za tydzień.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.
14. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy, aby Boże błogosławieństwo było wsparciem na wielkopostnych drogach.