Ogłoszenia Parafialne 17 września 2023 r.
XXIV Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, w środę wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i ich Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza Apostoła, w sobotę św. o. Pio.

2. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. Dziękujemy za każde dobre słowo, modlitwę, pomoc i ofiary składane na tacę lub wpłacane na konto parafii, które przeznaczone są na wsparcie bieżącej działalności Parafii.

3. We wtorek 19 września o godz. 19.00 w górnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

4. W najbliższą środę, spotkanie Koła Radia Maryja o godz. 16.00, natomiast spotkanie Koła Misyjnego o godz. 17.00.

5. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Mateusz. Życzymy ks. solenizantowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i polecamy jego osobę w modlitwie.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 17.00.

7. Za tydzień (24 września) w niedzielę, Msza św. o godz. 12.00 za Seniorów połączona z występem chóru Belcanto.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do Jaroszowca w piątek 29 września. Wyjazd o godz. 19.00 spod dolnego kościoła, koszt 30 zł. Zapisy przy wyjściu głównym oraz w kancelarii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszej gazetki parafialnej „Św. Wojciech”. W Gościu Niedzielnym ciekawy wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, natomiast w Niedzieli przeczytamy m.in. o błędach w religijnym wychowaniu dzieci.

10. Już dziś pragniemy zapowiedzieć ważne wydarzenia dla naszej parafialnej wspólnoty. Mianowicie 1 października, na Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się uroczysta konsekracja naszej świątyni przez bpa Grzegorza Kaszaka, a 6 października odbędzie się peregrynacja Relikwii Rodziny Ulmów, która posłuży do przedłużenia radości z ich beatyfikacji. Prosimy, aby w miarę możliwości tak zaplanować sobie czas, aby podczas tych ważnych wydarzeń było nas jak najwięcej.

11. Ministranci rozprowadzają kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 15 zł. Cały dochód jest przeznaczony na wsparcie dla naszych ministrantów i lektorów. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

12. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia bliskości i pomocy naszego Pana w codziennym życiu.