Ogłoszenia Parafialne 10 września 2023 r.
XXIII Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj, o godz. 10.00 odbyła się beatyfikacja Rodziny Ulmów zamordowanych przez niemieckich okupantów za ukrywanie w sowim domu Żydów. To wydarzenie jest również hołdem uosabiającym najwyższe ideały człowieczeństwa. Dziękujemy p. organiście, że uczy nas pieśni ku czci nowych błogosławionych. Niech treści nowej pieśni pomagają nam w modlitwie do naszych nowych orędowników u Boga.

2. Dziś w naszej kolegiacie odbywa się peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Centralne wydarzenia odbyły się o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp Piotra Skuchy.

3 .W kalendarzu liturgicznym: w środę, 13-sty września. Nabożeństwo Fatimskie oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. W czwartek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji zapraszamy na Drogę Krzyżową w górnym kościele, 14 września o godz. 18.00, a po niej bezpośrednio na Eucharystię. W piątek, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę świętych Korneliusza i Cypriana.

4. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień.

5. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych w piątek, o godz. 17.00.

6. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca – Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.

7. W przyszłą niedzielę, 17 września, o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza przedchrzcielna w czwartek, 14 września, po Mszy św. wieczornej.

8. Za tydzień w niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Stanisława Kostki zawierzenie dzieci i młodzieży świętemu patronowi. Po Mszy Św. o godz. 10.30 rozdanie dzieciom komunijnym dzienniczków pomocnych w przygotowaniu do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji i bp Grzegorz Kaszak zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem: „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę, 17 września w Sosnowcu. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W Gościu Niedzielnym przeczytamy, o stuleciu tego tygodnika, a w Niedzieli m.in. czy religia jest sprawą prywatną.

9. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy, aby Pan Bóg otaczał Was swoją opieką na drogach codzienności oraz umacniał w trudach i przeciwnościach.