1. Przedstawiamy dziś nowych kapłanów, którzy od 27 sierpnia zostali przez ks. Biskupa skierowani do posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

Są nimi: ks. Piotr Szczęsny (pochodzi z parafii w Kościelcu diec. kielecka, ma 20 lat kapłaństwa), ks. Marcin Warta (pochodzi z Chruszczobrodu, 14 lat kapłaństwa), ks. Artur Pęksa (pochodzi z Pasierbca diec. Tarnowska, 9 lat kapłaństwa), ks. Tobiasz Mazur (pochodzi z Kwaśniowa, 8 lat kapłaństwa).

Witamy ich serdeczne i życzymy błogosławieństwa Bożego do owocnej posługi w naszej wspólnocie.

2.  Od jutra w Kancelarii Parafialnej zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych na 2022 rok

3.  W środę 1 września wypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.

To również dzień rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Msza Święta w tej intencji o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i nauczycieli, aby nowy rok nauki rozpocząć z Panem Bogiem.

Uroczyste poświęcenie tornistrów i podręczników dla dzieci zwłaszcza z klas I SP w najbliższą niedzielę 5 września na Mszy Św. o godz. 10.30.

4.  Również 1 września zapraszamy wspólnoty i grupy działające przy naszej kolegiacie na Mszę Świętą o godz. 18.30, aby uroczyście rozpocząć nowy rok formacyjny
i duszpasterski.

5. W piątek 3 września przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego to również dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Prośmy o potrzebne łaski dla Pasterza naszej diecezji.

6. Piątek to również dzień w którym wyrusza 225 Piesza Pielgrzymka Jaworznicka po Mszy Świętej o godz. 9.00. Jest możliwość zapisania się na nią w Zakrystii. Szczegóły i Program pielgrzymki na plakatach w gablotkach.   

7. Przypominamy, że pierwsza Msza Święta w tygodniu w naszej parafii od tego roku duszpasterskiego  jest o godz. 6.30. Powraca po wakacjach msza w tygodniu o godz. 8.00, a w niedzielę o 16.00

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji księży pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie a po niej o18.30 Msza Święta w tej intencji.

- Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 8.30 i od 16.30 do 19.00. Zachęcamy w tym dniu do skorzystania ze spowiedzi dzieci i młodzież z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i jej nabywania wyjątkowo dziś w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

11. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

 

 

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452