Jestem uczennicą klasy maturalnej. Tak jak wiele osób w moim wieku, powoli odkrywam dorosłe życie. Na mojej drodze miałam dużo szczęścia, Pan Bóg cały czas obdarzał mnie łaskami i splótł moje losy z naszą reaktywowaną Oazą. Nie miałam pojęcia jak bardzo pozytywnie wpłynie ona na moje dalsze życie. Dzięki temu, mogę codziennie odkrywać jak cudowna jest prawdziwa relacja z Nim.

Najpiękniejszą rzeczą, która mnie spotkała były oazowe rekolekcje wakacyjne. Pan Bóg dawał się odkrywać w ludziach, których poznałam, ale również w pracy na rzecz innych, jak też i w walce z samą sobą. Pomimo tego, że w czasie rekolekcji, czasami było mi naprawdę ciężko, teraz widzę, jak bardzo zmieniły one moje życie. A najbardziej zmieniły moją relację z Bogiem. Teraz jest ona prawdziwa. Nie ogranicza się tylko do niedzielnej Mszy Świętej, comiesięcznej spowiedzi, czy niejedzenia mięsa w piątki. Bo Pan Bóg nic nam nie zabiera. On cały czas daje. Daje nam całego Siebie. To do nas należy decyzja czy przyjmiemy Jego Miłość.

Jak Go odkryć? Bardzo łatwo – otworzyć Pismo Święte. I postarać się zrozumieć co Pan Bóg chce do mnie powiedzieć. A gdy już z Nim porozmawiam, to przychodzę na Mszę Świętą. Wtedy On mówi więcej. I znowu daje mi Siebie, fizycznie, po ludzku, w Swoim Ciele i Krwi. Proste, prawda? Proste rzeczy odkrywa się najtrudniej. Mi w tym pomogła Oaza.

/Karola/

Spotkania Oazy młodzieżowej odbywają się w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w salce koło groty Matki Bożej. Gorąco zapraszamy! Czekamy na Ciebie!

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452