Ogłoszenia Parafialne - 06.06.2021

Utworzono: sobota, 05, czerwiec 2021 ks. Grzegorz

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą.

2. Do czwartku, 10 czerwca, nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00 połączone z nieszporami eucharystycznymi i procesją wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

4. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów w piątek godz. 17.00.

5. W piątek, 11 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. W sobotę 12 czerwca w nawiązaniu do wspomnienia św. Antoniego z Padwy, na Mszach św. zostanie poświęcony „chleb św. Antoniego". Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.30 kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji w tym dniu, nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godzinie 18.00. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy po Różańcu Fatimskim.

9. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Młodzieżową Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się od 9 – 13 sierpnia. Zapraszamy do pielgrzymowania z „Grupą Złotą". Mając na uwadze bieżącą sytuację sanitarno – epidemiologiczną w czasie pielgrzymki będą obowiązywać dodatkowe zasady. Szczegóły znajdują się w gablotkach ogłoszeniowych, stronie naszej parafii. Zainteresowane osoby zapisując się, zostaną również powiadomione o tych zasadach. Zapisywać można się w Kancelarii parafialnej do 27 czerwca.

10. Dzisiaj o godz. 17.50 przed nabożeństwem czerwcowym zmiana tajemnic różańcowych.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego", „Niedzieli", szczególnie naszego tygodnika parafialnego „Święty Wojciech".

12. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tuesday the 15th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©