Ogłoszenia Parafialne - 11.10.2020

Utworzono: sobota, 10, październik 2020 admin

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Obchodzimy dzisiaj 20. Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus!". Żywym pomnikiem św. Jana Pawła II jest fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która z ofiar zebranych w tym dniu organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dlatego też po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na ten cel.

2. Dzisiaj na Mszy św. godz. 10.30 dzieci pod opieką s. Danuty zaprezentują krótkie przedstawienie o św. Janie Pawle II. Natomiast po Mszach św. dzieci wraz z rodzicami oraz panie z Koła Misyjnego rozprowadzają papieskie kremówki. Prosimy zabierać tylko jedną kremówkę, składając ofiarę na Misje.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni. Dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 18.00.

4. We wtorek, 13 października, o godz. 17.00 spotkanie Koła Radia Maryja w sali nr 3.

5. Również we wtorek o godz. 18.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 18.00.

6. W środę, 14 października. Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Bogu w modlitwie nauczycieli i wychowawców.

7. W czwartek. 15 października, o 18.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ze Szkół Ponadpodstawowych, a po spowiedzi próba generalna.

8. W piątek, 16 października o 18.30, Ks. Biskup Grzegorz Kaszak udzieli młodzieży z naszej Parafii sakramentu bierzmowania.

9. Również w najbliższy piątek wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

10. Przyszła niedziela, 18 października to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

11. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy święto „Białej Laski”. Dlatego na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Członków Polskiego Związku Niewidomych i Głuchoniemych z terenu Jaworzna.

12. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św. Z tej racji w czwartek, 15 października po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem świętym.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych: roczne przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jednorazowe w czasie procesji na cmentarzu, gregoriańskie na Mszach Świętych w miesiącu listopadzie.

14. Przypominamy, że ze względu na wciąż rozwijającą się pandemię koronawirusa wszyscy przebywający w kościele górnym i dolnym mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

16. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 3rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©