Ogłoszenia Parafialne - 27.09.2020

Utworzono: sobota, 26, wrzesień 2020 admin

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na tacę na prace remontowe i potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy również za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym w Bejrucie i na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

3. We wtorek, 29 września, o godz. 19.00 próba dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.

4. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni. Dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

• Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i nowych powołań, w czasie której o godz. 18.30 będzie Różaniec. Na Mszy Św. o godz. 18.30 również będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii.

• Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.00 do 8.30 i od 16.30 do 19.00. O godz. 17.00 Msza Święta wy-nagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci w pierwszy piątek zapraszamy na różaniec o godz. 18.00.

• Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Nie-pokalanemu Sercu NMP. O godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W niedzielę, 4 października, na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dzieciom z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 16.

8. Również w niedzielę o godz. 17.50 zmiana tajemnic różańcowych.

9. W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Jaworznickiej. A Gościom przybyłym do naszej Kolegiaty i Drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 3rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©