Ogłoszenia Parafialne - 03.05.2020

Utworzono: sobota, 02, maj 2020 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, w czasie których czytane są rozważania o Słudze Bożym kardynale Stefanie Wyszyńskim.

4. W poniedziałek, 4 maja, wspominamy św. Floriana – patrona Strażaków. Modlimy się za wszystkich Strażaków zaangażowanych w służbie chorym w czasie pandemii oraz w gaszeniu pożarów dokonanych przez podpalaczy.

5. W środę, 6 maja, obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Czwartek. Na Mszy świętej o godz. 18.30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.

7. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Przypominamy, że nadal obowiązują pewne ograniczenia związane z pandemią:

• W naszej Kolegiacie w górnym kościele w czasie Mszy św., nabożeństw i spowiedzi może przebywać jednocześnie 100 osób, a w dolnym kościele 25 osób, zachowując dwu metrowe odstępy od siebie;

• Wszystkie osoby w kościele i Kancelarii Parafialnej mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką;

• Nadal przyjmujemy Komunię świętą na rękę, dbając by nikogo nie zarazić;

• Obowiązuje również aż do odwołania dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele oraz w święta nakazane.

9. Przy wyjściu z kościoła można składać Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną oraz nabyć Paschaliki. Wszystkie ofiary przeznaczone są na dzieła charytatywne w Parafii.

10. W zakrystii nabywamy tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz nasz tygodnik parafialny „Święty Wojciech”, w którym m.in. przypominamy o obowiązkach, które wypełniamy wobec Kościoła i Państwa w czasie pandemii.

11. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, życząc zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Niech Matka Boża Jaworznicka ma nas w swojej przemożnej opiece.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 3 Majaparafianka 2020-05-04 16:50
Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”(Kard. S. Wyszyński).
Podziękowania należą się dla Ks. Prałata za treści religijne i patriotyczne przekazane podczas Mszy Św. za Ojczyznę. Obecna sytuacja, być może nawet bardziej zmusza do refleksji nad siłą wiary, ufności pokładanej w Bogu i Matce-Królowej Polski i również nad dziejami Rzeczypospolitej.
Tak, jesteśmy dumni z wielu faktów z naszej przeszłości, z tego, że staliśmy się wolni i suwerenni, ale prośmy Boga, żeby nie było nam dane doświadczyć powtórki z niechlubnej karty historii, kiedy to pod pretekstem obrony rzekomo zagrożonej wolności, targowiczanie wystąpili przeciwko reformom Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 Maja, zwracając się do obcego państwa o pomoc w przywróceniu starego porządku, co uznane zostało za symbol zdrady narodowej.
W Roku Św. Jana Pawła II przypomnijmy Jego prośbę: "... abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy...".
Maryjo, Królowo Polski módl się za mami.
Thursday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©