Ogłoszenia Parafialne - 22.03.2020

Utworzono: sobota, 21, marzec 2020 ks. Zbyszek

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana „Leatare". Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z sakramentów Chrztu i Eucharystii.

2. Dzisiaj Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski obchodzi 50 rocz. święceń kapłańskich, które przyjął z rąk św. Jana Pawła II. Czcigodnemu Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia: wytrwałości, radości i błogosławieństwa w apostolskiej działalności. Niech Duch Święty umacnia Ks. Proboszcza każdego dnia, aby na nowo odkrywał radość i moc płynącą z Sakramentu Eucharystii.

3. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św., w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.30. 9.00 i 18.30. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Ze względu na stan epidemii do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można przystąpić w późniejszym terminie. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

4. W sobotę, 28 marca, przypada 11. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

5. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS organizuje także paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Do 6 kwietnia można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

6. W związku z obowiązującym stanem epidemii w naszym kraju, dbając o bezpieczeństwo wiernych, zostają odwołane w naszej Parafii rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także Ekstremalna Droga Krzyżowa i wszelkie spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentów oraz spotkania grup parafialnych. Przypominamy, że Komunię św. przyjmujemy z szacunkiem i godnością na rękę, a na znak pokoju i przy powitaniach nie podajemy ręki. Prosimy o poważne przestrzeganie tych zaleceń, ponieważ chodzi o zdrowie i życie każdego z nas.

7. Zachęcamy naszych Parafian do obejrzenia i wysłuchania w TVP3, w paśmie     ogólnopolskim, „Rekolekcji z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki  będą emitowane o  godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek i piątek), zaraz po  transmisji Mszy św. z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut. Warto skorzystać z tej formy rekolekcji w tych trudnych chwilach, by mimo wszystko dobrze przygotować się do świąt wielkanocnych.

8. Od dzisiejszej niedzieli każdy Duszpasterz Kolegiaty ma przypisany imiennie swój konfesjonał. Natomiast stały Spowiednik Ks. Andrzej w czasie dyżuru w górnym kościele spowiada w konfesjonale znajdującym się w kaplicy św. Józefa. Zapalone światełko w danym konfesjonale oznacza, że w tym konfesjonale spowiada dyżurujący Kapłan. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. i dyżurów w stałym konfesjonale. Prosimy, aby wcześniej zadbać o spowiedź wielkanocną, uwzględniając ograniczenia wynikające z obecnego stanu epidemii. Jesteśmy bowiem zobowiązani do przestrzegania zaleceń wskazanych przez Episkopat Polski i Rząd RP.

9. Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 9.00 do 10.00.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także on-line.

11. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, życząc zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Niech Matka Boża Jaworznicka ma nas w swojej przemożnej opiece.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©