Ogłoszenia Parafialne - 09.02.2020

Utworzono: piątek, 07, luty 2020 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Trwa peregrynacja ikony krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 w procesji z darami deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zostaną uroczyście przyniesione do ołtarza. Po Mszy i odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego Krzyż zostanie zabrany przez rodziny Domowego Kościoła i adorowany w ich domach do piątku 14 lutego.

3. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 16.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą organizowaną przez Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta. W czasie Mszy św. zostanie udzielony wszystkim chorym sakrament namaszczenia. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum. Pamiętajmy również w naszych prywatnych modlitwach o chorych i o tych, którzy ofiarnie im pomagają.

4. Również we wtorek organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik".

5. W czwartek, 13 lutego, o godz. 16.30 w ramach spotkania Zelatorek i Zelatorów Kół Żywego Różańca, zapraszamy na I część filmu pt. „Św. Klara i św. Franciszek”. Na ten piękny film zapraszamy wszystkich Parafian, nie tylko związanych z Żywym Różańcem.

6. W sobotę, 15 lutego, przypada 33 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

7. Przyszła niedziela, 16 lutego, to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 13 lutego po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

9. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na „Rekolekcje z Janem Pawłem II” (audio) w każdy poniedziałek o godz. 18.30 w siedzibie KIK (świetlica pod Kolegiatą). Spotkanie połączone jest z nauką hymnu obchodów stulecia urodzin Karola Wojtyły – „Nie zastąpi ciebie nikt”.

10. Zakończyliśmy w naszej Parafii tegoroczną Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Wszystkim odwiedzonym Parafianom dziękujemy za możliwość spotkania się w Waszych domach i rodzinach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, okazaną nam gościnę i wszelką życzliwość. Wyrazem naszej kapłańskiej wdzięczności będzie Msza święta sprawowana w niedzielę, 16 lutego o godz. 10.30 w intencji wszystkich Rodzin, które przyjęły księży z Wizytą Duszpasterską.

11. W dniach od 26 czerwca do 06 lipca 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Armenii i Gruzji. W programie zwiedzanie magicznych miejsc z najstarszymi w historii chrześcijaństwa monastyrami w przepięknej scenografii z biblijną górą Ararat na czele. Koszt wraz z przelotem – 3000 PLN+650USD. Szczegóły u ks. Zbigniewa i na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Natomiast ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni, pozdrawiamy i łączymy się z nimi w modlitwie. Niech nam wszystkim Matka Boża Jaworznicka wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym tygodniu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Thursday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©