Ogłoszenia Parafialne - 06.10.2019

Utworzono: niedziela, 06, październik 2019 ks. Zbyszek

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Seniorów z okazji trwającego IV Tygodnia Seniora. O godz. 17.50 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni. Dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, 7 października w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej racji o godz. 18.00 odbędzie się Procesja Różańcowa, a po niej Msza Święta. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Nabożeństwo Różańcowe, na którym zostaną poświęcone i rozdane różańce. Po Nabożeństwie będzie spotkanie z Panem fotografem.

5. Również w poniedziałek przypada 11 rocznica śmierci Ks. Biskupa Adam Śmigielskiego. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji śp. Księdza Biskupa Adama. W naszych prywatnych modlitwach pamiętajmy także o pierwszym Pasterzu naszej diecezji.

6. We wtorek, 8 października, o godz. 17.00 zapraszamy do sali nr 3 na spotkanie Koła Radia Maryja.

7. W czwartek, 10 października, swoje imieniny obchodzi ks. Daniel Tarasek. Osobę Księdza Solenizanta polecamy modlitewnej pamięci naszych Parafian. W wtorek, 8 października na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji Ks. Daniela prosząc o błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski.

8. W środę, 9 października o godz. 17.00, w Bibliotece Miejskiej odbędzie się wykład ks. Lucjana Bielasa, zatytułowany „Kościół Chrystusowy w Dziejach Apostolskich”.

9. W czwartek, 10 października o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie do sali nr 3 Zelatorki i Zelatorów Kół Żywego Różańca.

10. W piątek, 11 października o godz. 18.30, zapraszamy na Mszę św. w intencji Pątników, którzy we wrześniu Pielgrzymowali do Kalwarii Zebrzydowskiej.

11. Również w piątek organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik".

12. W sobotę, 12 października, o godz. 15.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Wspólnoty Wiara i Światło DOMINKI-BIS z  racji 25-lecia istnienia.

13. Również w sobotę o godz. 18.30, zapraszamy na Mszę św. w intencji matek oczekujących potomstwa.

14. W przyszłą niedzielę, 13 października będziemy obchodzić 19. Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Żywym pomnikiem św. Jana Pawła II jest fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która z ofiar zebranych w tym dniu organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Dlatego też po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do specjalnych puszek przeznaczone na ten cel.

15. Również w niedzielę będziemy przeżywać „Święto Białej Laski". W tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Członków Polskiego Związku Niewidomych i Głuchoniemych z terenu Jaworzna.

16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji w tym dniu nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 18.00.

17. W sobotę, 19 października nasza Parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Koszt 35 zł od osoby. Gorąco zachęcamy wszystkie kobiety do wspólnego pielgrzymowania. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w naszym tygodniku „Święty Wojciech”.

18 Również 19 października o godz. 17.00, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Brata Alberta zaprasza do MDK Jaworzno (Osiedle Stałe) na koncert charytatywny Pani Moniki Kuszyńskiej, byłej wokalistki zespołu Varius Manx. Cegiełki w cenie 40 zł do nabycia w Hospicjum i sklepie Melodia. Hospicjum również zaprasza na bezpłatne warsztaty kierowane do osób, które na co dzień opiekują się obłożnie chorymi. W warsztatach będzie można nauczyć się, jak pielęgnować chorego oraz jak pomóc sobie i choremu. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu, który znajduje się na plakacie wywieszonym w dolnym kościele.

19. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych: roczne przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jednorazowe w czasie procesji na cmentarzu, gregoriańskie na Mszach Świętych w miesiącu listopadzie.

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Święty Wojciech”, w którym możemy przeczytać o rychłej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, jak postrzegał św. Faustynę ks. Sopoćko, a w „Niedzieli” polecamy artykuły o sile modlitwy różańcowej w XXI wieku.

21. Przy stoliku z gazetami można nabyć niezwykłą książkę Ks. Andrzeja Nackowskiego, Penitencjarza w naszej Kolegiacie, zatytułowaną „Obdarowani”, czyli „Jak żyć na co dzień darami Ducha Świętego”. Cena książki 20 zł.

22. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich zawierzamy Matce Bożej Jaworznickiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Friday the 28th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©