Ogłoszenia Parafialne - 08.04.2018

Utworzono: sobota, 07, kwiecień 2018 ks. Grzegorz P.

1. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 na nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Można zyskać odpust za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy albo przynajmniej za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa miłosiernego (np. Jezu miłosierny, ufam Tobie).

3. Rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Dlatego ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.

4. Również dzisiaj przy głównym wejściu do Kościoła, można złożyć Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.

5. Dziś naszą gazetkę parafialną „Św. Wojciech” rozprowadzają osoby niepełnosprawne ze wspólnoty Wiara i Światło. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dla tych osób. Po błogosławieństwie przedstawiciele wspólnoty skierują do nas krótkie słowo.

6. Jutro 9 kwietnia, będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy Świętej o godz. 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dlatego już dzisiaj przy głównym wyjściu z Kościoła są dostępne ulotki z bliższymi informacjami i potrzebne deklaracje. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji. Z racji uroczystości w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład ks. Lucjana Bielasa pt. „Proces Jezusa Chrystusa”, który odbędzie się w środę 11 kwietnia o godz. 17.00 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej.

8. W środę, 11 kwietnia organizowana jest pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u pani Wiesławy (tel. 32/752 02 86). Zbiórka udających się na to czuwanie o godz. 19.00 przy sklepie „Rolnik”.

9. Przyszła niedziela, 15 kwietnia to trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tace będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Z tej racji w czwartek, 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.30 katecheza przed Chrztem Świętym.

11. W dniach 13-14 kwietnia, Biuro Radia Maryja przy naszej Kolegiacie organizuje wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Torunia. Zapisy i dodatkowe informacje w biurze Radia Maryja.

12. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o naszej modlitwie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Jaworznickiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©