Jubileuszowa niespodzianka

Utworzono: poniedziałek, 23, marzec 2020 ks. Zbyszek

22 marca 1970 roku Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II. Od wielu tygodni do uroczystości jubileuszowych przygotowywali się Duszpasterze Kolegiaty wraz ze swymi wspólnotami. Niestety, ze względu na stan epidemii w Polsce wiele punktów uroczystości została odwołana. Najważniejsze jednak było to, by modlić się i sprawować Eucharystię w intencji Czcigodnego Jubilata, choć w bardzo zawężonym gronie.

Największą niespodziankę sprawił Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, który przybył niespodziewanie, by przewodniczyć podniosłej liturgii, bo jak sam się wyraził, nie wyobrażał sobie, by osobiście w sam dzień 50 rocznicy święceń kapłańskich nie pomodlić się za wspaniałego i umiłowanego Kapłana. Ks. Proboszcz podczas swego kazania wspomniał najważniejsze momenty swej kapłańskiej drogi oraz wyraził ogromną radość i wdzięczność z obecności Ks. Biskupa,  Ks. Kapelana, Ks. Spowiednika, Duszpasterzy Kolegiaty, Sióstr Służebniczek Starowiejskich i przedstawicieli grup parafialnych i całej Parafii. Na koniec uroczystości Ks. Biskup, Kapłani, Siostry i przedstawiciele wszystkich wspólnot złożyli Ks. Jubilatowi pełne wdzięczności i miłości życzenia.

Foto: Jakub Mucha

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 życzeniaMarcin 2020-03-25 12:54
dziękujemy ks. seniorowi za przygotowanie pięknej uroczystości Księdzu Prałatowi, który tyle lat dba o nas duchowo i materialnie upiększając naszą świątynie. Dziękujemy Ks. zbigniewowi za piękne życzenia
Monday the 6th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©