Eucharystia w intencji Żołnierzy Wyklętych

Utworzono: poniedziałek, 05, marzec 2018 ks. Zbyszek

Żołnierze Wyklęci dopiero kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej zostali należycie docenieni za walkę o Polskę. Od 2011 roku każdego 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce. W związku z tym, w niedzielę 4 marca 2018 r. w naszej Kolegiacie, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przewodniczył Mszy św. w intencji bohaterskich Żołnierzy Wyklętych oraz pomyślności dla naszej Ojczyzny.

W uroczystej Eucharystii wzięli udział: Zastępca Prezydenta Pan Tadeusz Kaczmarek wraz z Sekretarz Miasta Panią Ewą Sidełko Paleczny, Poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Pani Maria Materla, Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Jaworznicka Inicjatywa Narodowa oraz mieszkańcy Jaworzna.

Ks. Proboszcz we wprowadzeniu do Mszy św. stwierdził, że modlimy się za tych, których chciano wymazać z naszej pamięci  narodowej. Podkreślił bohaterstwo, odwagę i bezgraniczną miłość do Boga i Ojczyzny Żołnierzy Wyklętych. Apelował, by pamięć o tych wspaniałych Patriotach nigdy w naszej Ojczyźnie nie zaginęła. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Andrzej Nackowski.

Foto: Szymon Wątor

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#1 PodziękownieMarek 2018-03-05 22:49
Serdecznie dziękuję,za relację ...
Friday the 19th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©