Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemJQueryIntegrator has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php on line 19

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/jqueryintegrator/jqueryintegrator.php:19) in /home/klient.dhosting.pl/alanet/kolegiata.jaworzno.pl/public_html/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 22
ŚDM Kraków 2016 - Jaworzno, kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny

Spotkanie z papieżem jest zawsze niezapomnianym przeżyciem. A cóż powiedzieć o spotkaniu z papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach w trakcie Światowych Dni Młodzieży?

Rano śniadanie, potem katecheza i czas na dyskusję, wspólna Eucharystia, Droga Krzyżowa w plenerze, a wieczorem koncerty - tak wygląda dzień na Kampusie św. Jana Pawła II, gdzie zgromadziła się młodzież z naszej Diecezji, uczestnicząca w Światowych Dniach Młodzieży. Są wśród nich młodzi z naszej Parafii.

Poniedziałek, 25 lipca, był ostatnim dniem pobytu gości wśród nas. Pożegnaniom i wzruszeniom nie było końca. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

"Ale za to niedziela będzie dla nas" - tak brzmiały słowa popularnej kiedyś piosenki, które dobrze oddają to, co działo się 24 lipca w ramach ŚDM. Niedziela miała być spędzona w rodzinach, razem z goszczącymi u nich pielgrzymami. A po południu koncerty i występy na Rynku.

Kolejny dzień pobytu naszych gości z USA i z Ghany wypełnił wyjazd do Auschwitz oraz spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu.

22 lipca uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, których gościmy w naszej Parafii pielgrzymowali na Jasną Górę.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452