W dniach od 1 do 6 sierpnia ministranci naszej parafii brali udział w wyjeździe wakacyjnym zorganizowanym przez ich opiekuna - ks. Artura. Odwiedzili ziemię limanowską i sądecką. Miejscem pierwszych kilku noclegów był Pasierbiec i dom pielgrzyma przy sanktuarium. Ministranci spędzali czas aktywnie wspinając się po górach (krzyż na Miejskiej Górze), grając w piłkę, pływając na basenie. Odwiedzili Lipnicę Murowaną i uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej w sanktuarium św. Szymona z Lipnicy. Zobaczyli również kościół św. Leonarda, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Limanowej zwiedzili świątynię MB Bolesnej, zachwycając się malowniczym wnętrzem, a także przestrzenią wokół niej. W Pasierbcu został również zorganizowany grill.
Po przejechaniu do drugiego punktu wyjazdu, czyli do Jamnej, w Bacówce spędzili pozostałe kilka nocy. To urokliwe miejsce od razu ich urzekło, bo umiejscowione zostało
w malowniczej leśnej scenerii. Mając niedaleko do Nowego i Starego Sącza, zwiedzili pustelnie św. Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu, ołtarz papieski na Błoniach Sądeckich, a także Miasteczko Galicyjskie i skansen Sądecki. Mogli wówczas zobaczyć jak wyglądało życie wiele lat temu. Niewątpliwie niezapomnianą atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Rożnowskim w Gródku nad Dunajcem. Kończąc wyjazd, uczestniczyli w Wielkim Odpuście ku Czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, gdzie mogli wypraszać potrzebne łaski dla swojej wspólnoty, a także najbliższych za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Michała Sopoćko.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu m.in. czytelnikom parafialnej gazetki „św. Wojciech” i osobom, które nas wspierały. W szczególności podziękowania kierujemy do Ks. Artura - kierownika wyjazdu, za tak wspaniałe zorganizowanie wypoczynku dla swoich podopiecznych. Podziękowania kierujemy również do panów kierowców: Rafała i Marka, którzy byli obecni podczas letniego wypoczynku.