Ogłoszenia Parafialne 14 sierpnia 2022 r.
XX Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30, w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda.

2. W polskiej tradycji 15 sierpnia związany jest z obrzędem błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Poświęcenie po każdej Mszy św. To również 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii i naszej ojczyzny.
 
3. Ks. Bp. Grzegorz Kaszak zaprasza wszystkich rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy i działkowców na Diecezjalno-Gminne Dożynki, w dniu 21 sierpnia w Jerzmanowicach. Początek o godz. 15.00.

4. Najbliższy piątek, 19 sierpnia, to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przez cały dzień w kościele dolnym.

5. Przyszła niedziela, to Niedziela Dobrego Serca dla Parafii.  „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.

6. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia, o godz. 14.00, Msza Święta z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza przedchrzcielna, w czwartek 18 sierpnia, po Mszy świętej wieczornej.

7. Bardzo dziękujemy s. Danucie Darosz za 12-letnią piękną pracę i służbę w naszej parafii jako zakrystianka i życzymy Bożego bł. na nowej placówce.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś w tygodniku Niedziela artykuł poświęcony naszej parafii zatytułowany „Duma Jaworzna”.

7. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem, czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.