Ogłoszenia Parafialne 26 grudnia 2021 r.

Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

 

 1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek święto świętych Młodzianków, w piątek św. Sylwestra – nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie starego roku po Mszy Świętej o godz. 17.00.

W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Świętych
w Nowy Rok: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.30.

 1. Dzisiejsza taca tradycyjnie przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym na nich.

 2. Z uwagi na charakter piątku przypadającego na dzień 31 grudnia dla dobra duchowego ks. Bp udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym tego dnia na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

 3. Ze względu na sytuację epidemiczną w naszej Ojczyźnie, kolęda w tradycyjnej formie niestety nie odbędzie się.

Zamiast wizyty duszpasterskiej, odprawiane będą w dni powszednie, począwszy od 10 stycznia - Msze Święte Kolędowe o godz. 18.30 - według wyznaczonego harmonogramu, który podamy w przyszłym tygodniu. Będziemy zapraszać na nie mieszkańców z poszczególnych ulic.

W czasie Eucharystii wspólnie będziemy się modlić o błogosławieństwo dla rodzin. Mamy nadzieję, że taka forma spotkania się z Wami tj. wspólna Eucharystia umocni więź wspólnoty domowego i parafialnego Kościoła.

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” w którym przeczytamy o patronach nowego tygodnia.
  W „Gościu Niedzielnym” cenny dodatek, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami
  z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt. Kolejne będą raz w miesiącu dołączane do „Gościa”. W „Niedzieli” mi.in. artykuł, który wskazuje jak bardzo ludzkość jest cenna
  w oczach Wszechmogącego pt. Cudowna wymiana.

 2. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy otwarcia się na Bożą miłość w Dzieciątku Jezus
  i dzielenia się z innymi dobrem, radością i nadzieją.