Ogłoszenia Parafialne 21 listopada 2021 r.

NIEDZIELA JEZUSA CHRSYTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

 

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. We wspólnej modlitwie zawierzymy również naszą Ojczyznę i pokojowe zażegnanie konfliktu na granicy polsko – białoruskiej. Dziś także patronalne święto Akcji Katolickiej.

 2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Cecylii, patronki muzyków. Z tej racji na Mszy Świętej 22 listopada o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji naszych organistów i chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy. W środę św. Andrzeja Dung Lac i jego towarzyszy, - pierwszych koreańskich męczenników.

 3. W czwartek uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki naszej parafii. Msza święta odpustowa 25 listopada o godz. 18.30 pod przewodnictwem ks. kanonika Jarosława Piekarza proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łazach.

 4. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i za złożone ofiary czy to na tace, czy indywidualnie na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.

 5. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego w środę o godz. 16.30

 6. Zapraszamy dzieci na "Andrzejkowy Bal Świętych" w środę 24 listopada do salki
  ks. Kowalczyka (dolny Kościół). Dzieci przebierają się za swojego świętego patrona, ulubionego świętego lub anioła. Zabawa trwa od godz. 19.00 do 20.00.

 7. Wspólnota Mt 5,7 zaprasza na wieczór uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu w piątek 26 listopada po Mszy Świętej wieczornej.

 8. W sobotę, 27 listopada o godz. 9.00 w dolnym kościele, Msza Święta za zmarłych Członków Stowarzyszenia Katolickiego „Przyjaźń Jaworznicka” oraz mieszkańców Jaworzna

 9. Przy wyjściu z Kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych naszej Ojczyzny.

 10. Od 15 listopada organista, pan Wojciech wraz z lektorami liturgicznej służby ołtarza rozprowadza na terenie parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” w którym obok intencji i ogłoszeń przeczytamy patronie naszej diecezji św. Rafale Kalinowskim. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o Cudownym Medaliku, a w „Niedzieli” natomiast: Czy Chrystusa można ogłosić Królem Polski.

 12. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy
  i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.