Jaworzno uczciło pamięć bł. kard Stefana Wyszyńskiego

 

W minioną sobotę odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy św. Katarzyny zorganizowany przez parafię pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „ Od siebie trzeba wymagać najwięcej” wpisując się tym samym w obchody beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Pomimo pochmurnego nieba i zbliżających się opadów Jaworznianie stanęli na wysokości zadania meldując się na starcie rajdu, a wśród wielu uczestników nie brakowało także cyklistów z Mysłowic, Dąbrowy Górniczej i innych miast.

 

Miasteczko rajdowe zostało otwarte o 10.00, gdzie prócz biura zawodów uczestnicy mogli także znaleźć stoisko sklepu Decathlon, na którym można było „przeserwisować” za darmo swój rower. Punktualnie o godz. 11.00 ks. prałat Eugeniusz Cebulski dał wszystkim sygnał do startu. Na czele peletonu jechało dwóch lokalnych kapłanów X. Paweł Łajca i X. Artur Pęksa. Trasa rajdu była dostosowana do możliwości najmniejszych uczestników i licząc 11 km wiodła zarówno przez drogi lokalne jak i leśne łącząc oba jaworznickie dekanaty. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja wraz z grupą rowerową Niepokonani Jaworzno. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna. Kolejny raz koordynatorem organizacyjnym całego przedsięwzięcia był radny Dawid Domagalski. Po dotarciu na metę na uczestników czekał ciepły posiłek, w trakcie którego przeprowadzono konkurs wiedzy o księdzu kardynale z licznymi nagrodami. Sobotnie wydarzenie było także okazją do wręczenia przez Urząd Miejski w Jaworznie nagród dla zasłużonych cyklistów biorących udział w rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy św. Katarzyny był już trzecim tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez parafię pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie. Poprzednie edycje poświęcone były postaci św. Wojciecha (2019) oraz upamiętnieniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Parafia pw. św. Katarzyny i św. Wojciecha w Jaworznie pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji rajdu:

Dariuszowi Starzyckiemu – Wicemarszałkowi Województwa Śląskiego

Pawłowi Silbertowi - Prezydentowi Miasta Jaworzna

Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie

Grupie rowerowej Niepokonani Jaworzno

Decathlon Jaworzno

oraz radnemu Rady Miejskiej Dawidowi Domagalskiemu.

 

 

Więcej zdjęć w galerii 

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452