Przedstawiamy plan pobytu pielgrzymów z USA i z Ghany, którzy w dniach od 19 do 25 lipca będą gościć w naszej Parafii.

19 lipca – przylot grupy z USA na lotnisko w Balicach. Transfer do Jaworzna w godzinach popołudniowo-wieczornych (spodziewana godzina przyjazdu do naszej parafii ok. 19-20).

20 lipca – po śniadaniu u rodzin o 8.00 msza św. w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i Katarzyny dla pielgrzymów z USA, następnie realizacja programu zwiedzania Jaworzna i Sosnowca. Powrót do rodzin ok. 17.00. Około 15.00 przyjazd do naszej parafii pielgrzymów z Ghany.

21 lipca – Dzień Dekanalny - Wszystkie imprezy będą otwarte także dla Jaworznian, niezależnie od wieku.
Po śniadaniu u rodzin o 8.00 Msza św. w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i Katarzyny dla pielgrzymów z USA, Ghany, Wielkiej Brytanii i Włoch. Po mszy św. ok. 10.00 wyjazd pielgrzymów z przystanku RYNEK – podstawionymi przez PKM autobusami do ośrodka edukacji geologiczno-ekologicznej Geosfera następnie przejdą do Bacówki przez Park Gródek, spacerem w kierunku Sosiny, na miejscu zjedzą obiad. Ok. 20.00 wyjazd pielgrzymów z Sosiny, podstawionymi przez PKM autobusami, do kościołów parafialnych.

22 lipca – dzień pielgrzymowania - Po śniadaniu u rodzin wyjazd z parkingu pod halą MCKIS o 5.30 do miejscowości Wrzosowa, ok. 15 km. od Częstochowy.
Pielgrzymi powrócą autokarami na parking pod halą MCKIS ok. 20.30.

23 lipca – dzień wizyty w Oświęcimiu i spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu
Po śniadaniu u rodzin wyjazd z parkingu pod halą MCKIS o 7.30 do AUSCHWITZ. Po południu wszyscy, obcokrajowcy i mieszkańcy diecezji, zostaną zaproszeni na Plac Papieski w Sosnowcu. Pielgrzymi powrócą autokarami na parking pod halą MCKIS ok. 23.00.

24 lipca – spotkanie w rodzinie – po śniadaniu z rodzinami wszyscy goście z danej parafii spotkają się na centralnej Mszy św. o godz. 12.00 w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny, po której wracają do rodzin na obiad. Ten dzień jest przeznaczony dla rodzin, jednak już od 15.00 Miasto Jaworzno zaprasza wszystkich pielgrzymów wraz z rodzinami na jaworznicki Rynek, gdzie będzie miał miejsce festiwal smaków.

25 lipca – Po śniadaniu u rodzin i mszy św. w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i Katarzyny o godz. 8.00 goście wyjadą do Krakowa.

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452