Z Pieczysk, Osiedla Stałego, Borów, Starej Huty, Byczyny, Dąbrowy Narodowej, Podłęża i oczywiście z naszej Parafii - parafialni liderzy ŚDM spotkali się, aby omówić stan przygotowań w poszczególnych parafiach Jaworzna i skoordynować działania.

Na spotkaniu, które odbyło się 5 kwietnia, omówiono poszczególne dni tzw. "Tygodnia Misyjnego". Dużo uwagi poświęcono "Dniowi Dekanalnemu", którego plan został wypracowany wspólnie z przedstawicielami miasta Jaworza (trzeba podkreślić naprawdę wielkie zaangażowanie, przychylność i pomoc władz miejskich). Na przybyłych do nas gości oraz na mieszkańców Jaworzna czeka w tym dniu wiele atrakcji. W Geosferze odbędą się m. in. warsztaty garncarskie i geologiczne, a na Sosinie "festiwal narodów" i koncert zespołu eM Bend. Natomiast 24 lipca na Rynku planowana jest "impreza regionalna" z konkursami kuchni regionalnej, degustacją i koncertami. Będzie można zwiedzić Miejskie Muzeum oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę.

Z kolei w miniony wtorek, 19 kwietnia, odbyło się spotkanie osób zaangażowanych w naszej parafii w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wzięli w nim udział: Dawid Domagalski, Daria Frączak, Anna Martyka, Marek Wilczyński, Rafał Stanek, Kinga Liszka, Maria Migas i ks. Dawid Kuczek.

Dawid Domagalski zrelacjonował przebieg spotkania, jakie miało miejsce 18 kwietna w Urzędzie Miejskim w Jaworznie z udziałem pana Prezydenta Tadeusza Kaczmarka i przedstawicieli licznych instytucji. Poinformował także o decyzji Marszałka województwa śląskiego oraz Prezydenta Jaworzna o powołaniu Sztabów Kryzysowych na czas trwania ŚDM. Parafialnych liderów czeka jeszcze szereg szkoleń. Najbliższe, 30 kwietnia, w Katowicach będzie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa organizowane przez ABW, a 21 maja oraz pod koniec czerwca kolejne szkolenia w Dąbrowie Górniczej. W związku z organizowaną przez Diecezję pielgrzymką z Wrzosowej do Częstochowy zorganizowane będzie także szkolenie dla osób kierujących ruchem.

Zdjęcia ze spotkania jaworznickich parafialnych liderów ŚDM (5 kwietnia 2016).

 

Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452