Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych oprócz Mszy św. w świątyni odbywały się również Msze św. i procesje na naszych Cmentarzach. O godz. 09.30 Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski na Cmentarzu na Wilkoszynie odprawił Mszę św. w intencji zmarłych leżących na tym cmentarzu oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Mszy wraz z Ks. Wikariuszami przewodniczył procesji, w czasie której modlono się za zmarłych wspominanych w wypominkach.

Miesiąc listopad to czas modlitwy za naszych drogich zmarłych. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz z Duszpasterzami Kolegiaty modlili się przy grobie zmarłych Kapłanów, pracujących w naszej Parafii, polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy wszystkich wiernych, szczególnie w dniach Oktawy Wszystkich Świętych, do częstego odwiedzania zmarłych na naszych cmentarzach: Pechnickim, Ciężkowickim i Wilkoszynie, by przez modlitwę i przyjętą Komunię Św. zyskać jak najwięcej odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące.

W sobotę, 27 października, w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie miał miejsce niecodzienny spektakl pt. „Spotkanie z patriotyzmem”, który przygotowali jaworzniccy nauczyciele z czterech szkół podstawowych. Na spektakl przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Ks. Michał Borda, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, Ks. Prałat Józef Lenda, Naczelnik Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Pani Irena Wojtanowicz - Stadler oraz Dyrektorzy jaworznickich szkół. Na początku i w trakcie przedstawienia wystąpił Młodzieżowy Chór Jubileuszowy ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Sosnowca.

Święty Jan Paweł II jest bliski dla każdego Polaka, a szczególnie dla osób starszych. Z tej racji uczniowie naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie, któremu patronuje Papież Polak, udali się do Domu Seniora „Jesień na Letniej” w Jaworznie, aby mieszkańcom tego domu przedstawić montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Św. Jan Paweł II – 40 lat minęło w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wzruszeni Staruszkowie z przejęciem wysłuchali wspomnień, pięknych wierszy i piosenek o Papieżu.

1. Przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary na dożywianie dzieci w szkołach na terenie naszej parafii.